Ludzie, miejsca, podróże. Wyjątkowa wystawa fotografii

2015.04.09 00:00
Wystawa "Miejsca. Rekonstrukcja" prezentuje wybór zdjęć z rozległej, bo ponad 50-letniej, twórczości Tadeusza Rolke. To pierwsza indywidualna ekspozycja tego wybitnego polskiego fotografa w Białymstoku.
Ludzie, miejsca, podróże. Wyjątkowa wystawa fotografii
Fot: materiały organizatora

Wystawa zbudowana jest z kilku wątków, które stale przeplatają się w jego pracach. Pierwszy to człowiek i jego otoczenie - obrazy ludzi i miejsc, m.in. portrety uliczne Warszawy z lat 50., Moskwy z początku lat 60. czy paryskie nastroje dekadę później. Znalazły się tu także zdjęcia ludzi znanych, związanych z kulturą i sztuką, których artysta spotykał w trakcie podróży po Polsce i świecie. Równie często bohaterami zdjęć Tadeusza Rolke są osoby anonimowe. Spotkania te mają nie tylko charakter dokumentalny, zatrzymane w kadrach osoby i sytuacje prowadzą do głębszej refleksji - wychodzącej poza czas, miejsce, temat danego zdjęcia.

Osobną część wystawy stanowią zdjęcia z cyklu "Tu byliśmy". Składają się na niego prace wykonane na dawnych terenach II Rzeczypospolitej, a także Europy Środkowo-Wschodniej, które związane były z obecnością chasydów.

Wernisaż w piątek (10.04) w godz. 18-20 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Więcej: Miejsca. Rekonstrukcja - wystawa

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1100 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39