Ludzie z Nizin zainaugurowali nowy sezon. Zwycięstwo jest, ale gra wymaga jeszcze poprawy

2021.05.02 11:09
Sobotnim (1.05) pojedynkiem z Warsaw Mets drużyna Lowlanders Białystok rozpoczęła ligowe zmagania w sezonie 2021. W swoim pierwszym występie Podlasianie odnieśli zwycięstwo. Ludzie z Nizin wygrali na własnym terenie 26:12.

Wicemistrzowie Polski z ubiegłego sezonu, będący obecnie pod wodzą Troya Bakera, ruszyli w drogę ku poprawieniu poprzedniego wyniku. Ponieważ tym razem do rozgrywek nie przystąpiła ekipa Panthers Wrocław, to właśnie białostoczanie są jednym z najpoważniejszych kandydatów do zgarnięcia mistrzowskiego tytułu.

Inauguracyjne starcie nie okazało się w wykonaniu Lowlanders idealne, ale w sumie takie być nie mogło, ponieważ w przerwie między rozgrywkami w klubie doszło do sporego przetasowania kadry. By nowi zawodnicy odpowiednio się ze sobą zgrali, potrzeba jeszcze nieco czasu, dlatego w początkowych potyczkach najważniejszy jest wynik. A ten był korzystny.

Na bocznym boisku stadionu miejskiego Ludzie z Nizin pokonali Warsaw Mets 26:12. Do przerwy, po przyłożeniach Krzysztofa Czaplejewicza i Benjamina Lolmede oraz podwyższeniu Krzysztofa Ufnala, gospodarze wygrywali 13:0. Kolejną kwartę 6:0 zwyciężyła drużyna przyjezdnych, lecz później znów więcej do powiedzenia mieli wicemistrzowie Polski, dlatego mimo lekkich problemów ostatecznie najważniejszy cel został zrealizowany. Wszystkie punkty zostały w stolicy Podlasia.

Następny mecz w ramach Polskiej Ligi Futbolu zespół Lowlanders Białystok rozegra w przyszłą sobotę (8.05). Przeciwnikiem Ludzi z Nizin będzie inny stołeczny klub - Warsaw Eagles.

Lowlanders Białystok - Warsaw Mets 26:12 (7:0, 6:0, 0:6, 13:6)