Maciej Stuhr w Białymstoku. Będzie tu teraz częstym gościem

2024.03.06 06:55
Popularny aktor, znany, chociażby z takich filmów jak "Chłopaki nie płaczą", "Listy do M", czy "Hejter" będzie teraz dość częstym gościem w naszym mieście. A wszystko dlatego, że został wykładowcą w białostockiej filii Akademii Teatralnej.
Maciej Stuhr w Białymstoku. Będzie tu teraz częstym gościem
Fot: Instargram Maciej Stuhr

Maciej Stuhr należy bez wątpienia do grona najbardziej znanych polskich aktorów. Miał okazję wcielić się w wiele ciekawych ról. Zagrał m.in. w takich filmach, jak „Chłopaki nie płaczą”, "Poranek kojota", "Listy do M", czy "Sala samobójców". Występował także w wielu popularnych serialach, np. "Bez tajemnic", "Belfer" oraz "Szadź". Z dubbingu wiele osób kojarzy g o jako Kuzco z "Nowych szat króla" czy Timona z "Króla Lwa".

Teraz aktora będzie można częściej spotkać na białostockich ulicach. A wszystko dlatego, że zasilił kadrę białostockiej filii Akademii Teatralnej. Najprawdopodobniej sam się z tego cieszy, ponieważ kilka dni temu na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie przed bramą akademii, które podpisał "Belfer w akcji. Zaczynam kolejną przygodę, tym razem w Białymstoku”. Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy, także osób z Białegostoku, które nie ukrywają się, że cieszy ich wiadomość, że nasi studenci będą się uczyli pod czujnym okiem znanego aktora. 

Informację potwierdziła też sama uczelnia.

- Nasza filia rozpoczęła w tym semestrze współpracę z Maciejem Stuhrem, który od lat wykłada w Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym semestrze będzie u nas uczył część III roku aktorstwa; będzie prowadził zajęcia warsztatowe "praca z kamerą" - powiedziała nam  Magdalena Wieremiejuk z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie - Filii w Białymstoku.

Maciej Stuhr będzie pracował ze studentami trzeciego roku (właśnie wtedy mają przedmiot "praca z kamerą"). Pokaże im, jak oswoić się z planem filmowym i kamerą. Pierwsze zajęcia ze znanym wykładowcą już się odbyły i zostały bardzo dobrze odebrane. 

Stuhr był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. Przyznano mu tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Jest również laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za rolę w 33 scenach z życia i dwóch Orłów za pierwszoplanowe role w filmach Pokłosie i Powrót do tamtych dni. Odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi i Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1497 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39