Magda Gessler odmieniła kolejną restaurację na Podlasiu. Latały talerze!

2024.05.27 11:52
Magda Gessler znów odwiedziła Podlasie z programem "Kuchenne rewolucje". Metamorfozę przeszła restauracja Fresco w Suwałkach.
Magda Gessler odmieniła kolejną restaurację na Podlasiu. Latały talerze!
Fot: Magda Gessler/Facebook

W lutym tego roku znana restauratorka Magda Gessler ogłosiła w swoich mediach społecznościowych, że odwiedza Suwałki w ramach nagrywania kolejnego odcinka popularnego programu "Kuchenne rewolucje". Tym razem metamorfozie poddana została restauracja Fresco, mieszcząca się w Suwałkach.

Lokal prowadzony jest przez 25-letnią Tatianę. Początkowo funkcjonował jako restauracja hotelowa, jednak z czasem zdecydowano się na serwowanie włoskich dań. Tatiana prowadziła go wraz ze swoim partnerem, jednak tragiczny wypadek na motocyklu, w którym mężczyzna zginął, spowodował, że restauracja została zamknięta. Po roku przerwy kobieta ponownie otworzyła gastronomię, tym razem z pomocą najbliższej rodziny.

Restauracja po swoim wielkim powrocie przeszła kolejną zmianę - zamiast włoskich dań, zaczęła serwować przysmaki kuchni polskiej, skupiając się na domowych obiadach. Niestety, mimo starań, lokal nie zarabiał i nie przyciągał gości, dlatego właścicielka zdecydowała się na udział w "Kuchennych rewolucjach".

Burzliwe początki z latającym talerzem w tle

Pierwsze wrażenie Magdy Gessler na temat lokalu Fresco było dalekie od pozytywnych. Restauracja nie miała stałego menu, a jej godziny otwarcia uniemożliwiały większości mieszkańców korzystanie z jej usług. Dodatkowo, serwowane potrawy nie przypadły do gustu słynnej restauratorce, co wywołało burzliwą reakcję – po podaniu surówki, Gessler rzuciła w ścianę talerzem z warzywami.

- Myślałam, że będzie inaczej, trochę lepiej i że chociaż jedna rzecz będzie smakować pani Magdzie, ale niestety - powiedziała ze smutkiem Tatiana w odcinku "Kuchennych rewolucji".

Mimo krytyki, Magda Gessler doceniła czystość lokalu. Po trudnym początku pojawiła się nadzieja i łzy szczęścia. Właścicielka Fresco przyznała, że potrzebowała wskazówek Gessler, aby dowiedzieć się, co robi źle, a co dobrze.

Powrót do Wileńszczyzny

Magda Gessler wprowadziła nowy pomysł dla lokalu Fresco, przemianowując go w restaurację Wilniuk, która nawiązuje do wileńskich tradycji kulinarnych. Aby lepiej poznać kuchnię litewską, pracownice restauracji odwiedziły Zajazd Litewski w Puńsku, gdzie miały okazję spróbować typowych dla tego regionu potraw. Lokal przeszedł metamorfozę jednak nie tylko pod względem nazwy, ale także wystroju. W lokalu dominują obecnie wileńskie akcenty z motywem miodu i pszczół.

Restauracja Wilniuk, która zaprezentowała się mieszkańcom Suwałk w programie "Kuchenne rewolucje", zyskała ich uznanie. Pierwsi goście wyrazili swoje zadowolenie, co potwierdziło, że praca nad zmianami się opłaciła. Również Magda Gessler, która powróciła do Wilniuka, oceniła rewolucję restauracji pozytywnie.

- Uważam, że rzadko się zdarza tak ogromna zmiana. To wszystko jest bardzo zawodowe i bardzo na poziomie. Można podciągnąć jedne rzeczy lub drugie, ale to jest prawdziwa restauracja, której nie miałyście. Wy miałyście byledajnię, bo nawet nie jadłodajnię. To jest ogromny postęp. To jest tak jakby przekroczyć kilkanaście lat życia do przodu - powiedziała Magda Gessler w odcinku "Kuchennych rewolucji".

Restauracja Wilniuk zaprasza do swojego lokalu po rewolucji. Obecnie w ich menu można znaleźć przystawki, przysmaki litewskie, sałatkę, dania główne, desery, a także pozycje wegetariańskie. Została również stworzona specjalna rubryka o nazwie "Menu Pani Magdy Gessler".

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1347 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39