Maj miesiącem laby. Uczniowie będą mieli aż 19 dni wolnego

2024.05.04 09:43
Wielu uczniów cieszy się z dni wolnych na początku miesiąca. Okazuje się, że to nie jest jedyna okazja do wypoczynku i naładowania baterii w maju. W tym miesiącu dzieci i młodzież będą miały okazję cieszyć się z aż 19 dni wolnego!
Maj miesiącem laby. Uczniowie będą mieli aż 19 dni wolnego
Fot: pixabay.com

Uczniowie w tym miesiącu jeszcze nie zasiedli w szkolnych ławkach, a już mogą planować kolejne dni wolne od nauki. A w najbliższym czasie będzie ich wyjątkowo dużo. W maju dzieci i młodzież mogą liczyć aż na 19 dni wolnych od zajęć. Tak będzie zarówno wśród uczniów podstawówek, jak i szkół średnich. 

Jak to możliwe? Najpierw mamy majówkę, 1 maja wypada w środę, a 3 w piątek, czwartek też jest oczywiście wolny, jak zawsze. Kolejne święto wypada na sam koniec - 30 maja wypada Boże Ciało, czyli dzień ustawowo wolny od nauki oraz pracy. 

To nie jedyny czas, kiedy szkoły będą zamknięte. Oprócz tego dyrektorzy mają prawo wyznaczyć dni dyrektorskie, czyli dodatkowe wolne. Już tradycyjnie takie dni są wykorzystywane właśnie 2 maja oraz w piątek, który wypada po Bożym Ciele. Takie dni są również wykorzystywane w czasie matur oraz egzaminów ósmoklasistów. W związku z tym uczniowie klas średnich nie będą się uczyć 7,8 i 9 maja, a uczniowie podstawówek 14,15 i 16 maja.

Sumując wszystkie dni wolne, które wypadają z powodu świąt, egzaminów i weekendów, dzieci i młodzież mogą liczyć na 19 dni odpoczynku. Z pewnością wiele osób się z tego cieszy, ponieważ za oknem jest piękna pogoda, zachęcająca do odpoczynku.

Bardzo fajnie, że w tym roku jest tyle dni wolnych w maju, szczególnie że jest ciepło, można pograć w piłkę, spotkać się z kolegami, albo gdzieś pojechać. Moi rodzice są mniej zadowoleni, mówią, że tyle dni wolnych od szkoły to spory problem, bo muszą brać urlopy, ale ja się cieszę - mówi dziesięcioletni Tymon. 

Takiego samego zdania są jego koledzy:

- Super, że jest tyle wolnego i zaraz już wakacje, nie mogę się doczekać - cieszy się Karol. - Teraz od rana do wieczora możemy grać w piłkę do woli, nie trzeba się uczyć, ani nic odrabiać, super jest - dodaje Michał. 

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1635 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39