Majowa promocja w Teatrze Dramatycznym!

2022.04.27 18:12
Macie plany na długi weekend majowy? Chcecie spędzić ten czas kulturalnie? Nadarza się świetna okazja, bowiem Teatr Dramatyczny pierwszy raz od wielu lat pokaże swoje spektakle w majówkę właśnie. Z tej okazji też przygotował promocyjną ofertę.
Majowa promocja w Teatrze Dramatycznym!
Fot: Bartek Warzecha
Scena ze spektaklu "Mayday"

- Pod koniec kwietnia i na początku maja proponujemy spektakle, dzięki którym publiczność będzie mogła się pośmiać i przede wszystkim odpocząć – stwierdza Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Tylko 28 kwietnia (czwartek) przez cały dzień będzie można kupić bilety w cenie 35 zł. Promocja dotyczy spektakli granych 29 i 30 kwietnia oraz 1 maja – czyli "Boga mordu" oraz "Wszystko w rodzinie" – a także sztuki "Mayday", która będzie wystawiona 6, 7 i 8 maja. Promocyjne bilety będą dostępne tylko w sprzedaży internetowej na stronie Teatru Dramatycznego!

Absurd, czyli "Wszystko w rodzinie"

"Wszystko w rodzinie" to farsa wyreżyserowana przez Witolda Mazurkiewicza. Widzowie są świadkami połączenia dwóch wydarzeń: zjazdu neurologów oraz przygotowywania świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Te dwa zdarzenia tworzą dynamiczną, zaskakującą i skomplikowaną akcję, w której nie zabraknie również trzech śledztw czy absurdalnego pomieszania tożsamości. Spektakl będzie prezentowany 30 kwietnia oraz 1 maja, o godz. 19:00 w Kinie Ton (Rynek Kościuszki 2).

Emocjonalna sinusoida w "Bogu mordu"

Następną propozycją jest tragikomedia "Bóg mordu" w reżyserii Katarzyny Deszcz. Przedstawienie funduje emocjonalną sinusoidę, w której nie zabraknie okazji do śmiechu. W świat konwenansów przenoszą bohaterowie spektaklu - dwie pary małżeńskie, które próbują polubownie załatwić bójkę swoich synów. Niestety z każdą minutą, napięcie narasta i konfrontacja zmierza do nieoczekiwanego finału. Sztukę będzie można obejrzeć 29 kwietnia, o godz. 19:00 oraz 30 kwietnia i 1 maja, o godz. 16:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. Ciołkowskiego 1N).

Bigamia i inne perypetie w sztuce "Mayday"

Po raz ostatni w tym sezonie białostocki Teatr zaprosi widzów do obejrzenia farsy "Mayday" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Sztuka przedstawia historię londyńskiego taksówkarza-bigamisty, który posługując się skomplikowanym harmonogramem, do pewnego czasu wiedzie szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet jednocześnie. Na skutek wypadku jego tajemnica może wyjść na jaw. Bohater dokonuje więc karkołomnych wysiłków, aby ukryć podwójne życie przed policją, mediami, a przede wszystkim przed dwoma kochającymi go żonami. Czy to mu się uda? O tym będzie można się przekonać 6, 7 i 8 maja, o godz. 19:00 w Auli Wydziału Nauk o Edukacji (ul. Świerkowa 20).

REPERTUAR Teatru Dramatycznego - maj

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1808 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39