Majówka w historycznym i edukacyjnym stylu? To możliwe

2024.04.29 08:29
Spędzasz majówkę w Białymstoku? To świetnie się składa! Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza w terminie 2-4 maja do odwiedzenia placówki i wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych na ten termin atrakcjach.
Majówka w historycznym i edukacyjnym stylu? To możliwe
Fot: S. Skibicki (MWB)

W czwartek (2 maja) dzieci wraz z opiekunami zaproszone są do wzięcia udziału w Patriotycznym Quizie. Tego dnia wystarczy zgłosić się do punktu informacyjnego, aby odebrać kartę z zadaniami do wykonania. Podczas zwiedzania Muzeum Wojska, można będzie rozwiązywać zagadki, zatrzymując się w wyznaczonych miejscach. Na zakończenie zabawy, uczestników czekać będzie zadanie plastyczne oraz drobny upominek. Tego dnia wejście na wszystkie wystawy będzie bezpłatne.

W piątek (3 maja) na skwerze Armii Krajowej, tuż obok Muzeum Wojska w Białymstoku, planowany jest pokaz ciężkiego uzbrojenia używanego przez jednostki wojskowe Stanów Zjednoczonych, które stacjonują w Polsce. Wśród prezentowanego sprzętu znajdą się czołgi Abrams oraz bojowe wozy piechoty M2 Bradley. Tego dnia wstęp i zwiedzanie wystaw odbywa się bezpłatnie.

W sobotę (4 maja) Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza nie tylko na zwiedzanie wystaw, ale także do udziału w atrakcjach przygotowanych w Sali Edukacyjnej. Na miejscu będzie można wziąć udział w grach historycznych, które pozwolą sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą historii Polski. Dodatkowo, dostępne będzie również stanowisko artystyczne, przy którym każdy będzie mógł stworzyć własnego orła i zabrać go jako pamiątkę do domu.

Muzeum Wojska w Białymstoku będzie zamknięte w poniedziałek (29 kwietnia) i w środę (1 maja). Od 2 do 4 maja placówka będzie otwarta w godz. 9:30-17:00.

Przypominamy, że w aktualnej ofercie wystawienniczej Muzeum Wojska w Białymstoku można oglądać wystawy stałe: "Między dwiema wojnami 1914-1939" poświęcona istotnym dla miasta i regionu wydarzeniom związanym z okresem I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej oraz międzywojennego okresu, "Przeciw dwóm wrogom. Militarne dzieje Podlasia i jego mieszkańców w latach 1939-1956" o wybranych aspektach związanymi z regionem Podlasia i jego mieszkańcami w okresie II wojny światowej oraz "Wojsko Polskie 1956-2010" prezentująca ewolucję umundurowania oraz wyposażenia Wojska Polskiego w drugiej połowie XX wieku.

Oprócz tego, placówka prezentuje jeszcze: wystawę czasową "Dźwięki wojny – echa pokoju. 110 lat od Wielkiej Wojny" o wybranych wydarzeniach z czasów I wojny światowej, wystawę eksponatu "Nóż szturmowy Fairbairn-Sykes" oraz wystawę migawkową "1. Pułk Piechoty Legionów". Ponadto, przy ul. Bema wciąż można obejrzeć wystawę plenerową "Każdemu co w twej broni (…). 14. dywizjon artylerii konnej".

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1678 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39