Mały wędrowiec

2006.07.13 00:00
12 lipca, po godz. 20.00 niedaleko Korycina zaginął 7-letni chłopiec.

Razem z rodzeństwem i swoim dziadkiem wracał z łąki, z której odprowadzali konie. W pewnym momencie chłopiec nie pilnowany przez dorosłych zgubił się. Nie wiedział gdzie się znajduje, ani gdzie jest droga do domu. Zaniepokojony dziadek razem z sąsiadami rozpoczął poszukiwania. Po bez efektownym szukaniu malca zgłosili zaginięcie policji. W rejonie poszukiwań zjawiło się 13 policjantów, w tym przewodnik ze specjalnie szkolonym psem tropiącym. Dodatkowo dołączyli do nich funkcjonariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej. Także okoliczna młodzież zgłosiła się do pomocy w poszukiwani Leszka.

Policjanci przy użyciu dwóch wyposażonych w lampy do penetracji samochodów jeździli po okolicznych łąkach i zagajnikach. Pozostali w tym czasie rozpytywali sąsiadów, przeszukiwali opuszczone budynki gospodarcze. Sprawdzono także staw czy przypadkiem chłopiec nie poszedł się kąpać. Jednak we wszystkich tych miejscach nie było 7-latka.

Po około 5 godzinach jeden z policjantów po raz kolejny przeszukiwał rejon domostwa, w którym mieszkał Leszek. Pod werandą leżał skulony w kłębek chłopiec. Na miejsce od razu przyjechało pogotowie, które zabrało zmęczonego i wyziębionego malca do szpitala. Jak ustalili policjanci chłopiec błąkał się po okolicy. Gdy wrócił do domu był już na tyle wycieńczony, że zasną pod drzwiami.


1245 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39