Mamy nowego Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Kim jest?

2024.04.09 12:34
8 kwietnia bryg. Janusz Kondrat został powołany na stanowisko Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał z rąk Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej (PSP) nadbryg. dr. inż. Mariusza Feltynowskiego.
Mamy nowego Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Kim jest?
Fot: mł. ogn. Justyna Kłusewicz

Mamy nowego komendanta

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Głównemu PSP nadbryg. dr inż. Mariuszowi Feltynowskiemu przez dowódcę uroczystości – Zastępcę Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Łukasza Chankowskiego.

Bryg. Janusz Kondrat z dniem 7 kwietnia został powołany na stanowisko Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

- Ze swojej strony chciałbym wszystkich Państwa zapewnić, że zrobię wszystko, by sprostać pokładanym w mojej osobie nadziejom i oczekiwaniom - mówił nowy komendant. - Sukces jest wynikiem pracy zespołowej, jestem przekonany, że będziemy wspólnie kontynuować dobre kierunki rozwoju ochrony przeciwpożarowej i pracować nad tymi, które w przyszłości będą wymagały zmiany - dodał bryg. Janusz Kondrat.

Posypały się gratulacje

W ceremonii uczestniczyli między innymi: wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych - w tym prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

– W imieniu własnym, jak również całego białostockiego samorządu, pragnę złożyć Panu serdeczne gratulacje w związku z powołaniem na stanowisko Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – oznajmił Tadeusz Truskolaski. – Życzę Panu powodzenia i sukcesów w dalszej pracy zawodowej. Jestem przekonany, że Pańskie dotychczasowe doświadczenie, energia i chęć do podejmowania wyzwań przyczynią się do dalszych sukcesów podlaskiej PSP - dodał prezydent.

Podczas wydarzenia, nie zabrakło także słów od Komendanta Głównego PSP.

- Życzę, żeby podwładni Panu, zaufali a także żeby był Pan wymagający, przede wszystkim od siebie. Żeby Pana decyzje były podejmowane w sposób transparentny i przejrzysty, a wszystkim koleżankom i kolegom życzę, abyście mieli oparcie w nowym komendancie - powiedział Komendant Główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski.

Kim jest?

Brygadier mgr inż. Janusz Kondrat rozpoczął swoją przygodę z ochroną przeciwpożarową w 1992 roku, kiedy to zdecydował się na naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po odbyciu tej pełnej wyzwań drogi edukacyjnej, która zakończyła się w 1996 roku, trafił na posterunek Szkole Podoficerskiej PSP w Supraślu. Tam zasiadał na różnych stanowiskach, począwszy od dowódcy sekcji, przez wykładowcę, aż po naczelnika wydziału.

Nie zadowalając się dotychczasowymi osiągnięciami, Kondrat postanowił poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. W 1998 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Białostockiej, a w 2001 roku zanurzył się w studiach podyplomowych na temat "Zarządzania w stanach zagrożeń" w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Rok później, już w 2002 roku, skończył kolejne studia podyplomowe z zakresu medycyny ratunkowej na Akademii Medycznej w Poznaniu.

Po kilku latach pełnienia służby, losy kariery Janusza poprowadziły go w 2003 roku do Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku, po rozwiązaniu Szkoły Podoficerskiej w Supraślu. Tam spędził kilka lat, aby w 2011 roku zostać przeniesionym do Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. W grudniu 2012 roku Janusz Kondrat objął stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl
816 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39