Maratony Kresowe. Rowerzyści zainaugurowali sezon

2015.04.22 00:00
Monika Żur (4F Scott Racing) i Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) triumfowali w I edycji Pucharu Polski w maratonie MTB rozegranej w Michałowie w ramach Maratonów Kresowych.
Fot: materiały organizatora

Pucharowy wyścig elity mężczyzn na dystansie 84 km został zdominowany przez JBG-2 Professional MTB Team. Aż pięciu zawodników tej grupy znalazło się w pierwszej "siódemce". Wygrał Wojciech Halejak po samotnej ucieczce. Drugi był Mariusz Kozak, który na finiszu wyprzedził Krzysztofa Krzywego (Nexus Team).

Wśród pań dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z grupy 4F Scott Racing Team. Monika Żur pokonała aż o 10 minut Paulę Gorycką. Na trzeciej pozycji uplasowała się srebrna medalistka mistrzostw świata w 2003 roku Magdalena Sadłecka.

Do rywalizacji między zawodnikami Elity zdołali się włączyć także Grzegorz Czetyrko (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) legitymujący się licencją Cyclosport, który przyjechał ósmy, oraz dziesiąty na mecie zawodnik z Litwy Sarunas Pacevicius.

Wyścig wśród amatorów odbywał się także na krótszych dystansach. W półmaratonie na dystansie 34 km zwyciężyli zawodnicy UKS Wygoda Peleton: Klaudia Radziszewska, aktualna wicemistrzyni juniorek w XCO, oraz Krzysztof Kadłubowski.

Dystans mini najszybciej przejechali młodzicy Hanna Papiernik (UKS Wygoda Bliska Team) i Piotr Kryński (UKS Wygoda Peleton).