Maratony Kresowe w Suwałkach. Totalna dominacja Litwinów

2017.09.11 13:52
W niedzielę (10.09) odbył się kolejny wyścig zaliczany do cyklu Maratonów Kresowych. Kolarze ścigali się w okolicach Suwałk, a trasę Kellys Maratonu najszybciej pokonał Litwin Domas Manikas z grupy Sprint SBR Bank Team.
Fot: Marek Kulikowski

Takiej dominacji zagranicznych kolarzy na zawodach odbywających się w ramach Maratonów Kresowych w tym sezonie jeszcze nie było. Najdłuższa – bo licząca 61 km – trasa padła łupem Litwina Domasa Manikasa, ale na tym popisy naszych północno-wschodnich sąsiadów się nie skończyły, bowiem litewscy kolarze zajęli całe podium głównego wyścigu. Mało tego. W czołowej 15-stce zawodów znalazło się aż 9 zawodników z kraju ze stolicą w Wilnie.

Również wśród kobiet główny bój wygrały rowerzystki z zagranicy. Na 1. lokacie uplasowała się Białorusinka Ksenia Kasabutskaya (BikeNRoll), zaś za zwyciężczynią linię mety przecięła jej rodaczka – Tatjana Skurat (Velopark).

Polscy reprezentanci dużo lepiej spisali się na dystansie półmaratońskim, w którym triumfowali Szymon Gryn (MTB Ełkm Prostki) i Magdalena Kuszmider.

Suwalskie zawody prowadziły przez Wigierski Park Narodowy i charakteryzowały się licznymi podjazdami, dzięki czemu nawet wymagający kolarze górscy mogli podczas rywalizacji czuć się usatysfakcjonowani.

Następne – finałowe już – zawody odbędą się ostatniego dnia września w Supraślu.