Maratony Kresowe zaczerpną miejskiego powietrza

2017.06.22 11:21
Za nami 6 rund tegorocznego sezonu Maratonów Kresowych. Do końca zmagań pozostało więc jeszcze 9 wyścigów. Ten najbliższy – w Drohiczynie – odbędzie się już w najbliższą sobotę.
Maratony Kresowe zaczerpną miejskiego powietrza
Fot: Marek Kulikowski

Jeden z najbardziej lubianych wyścigów cyklu Maratonów Kresowych zbliża się wielkimi krokami. Zmagania w Drohiczynie różnią się bowiem od większości etapów tym, że mają charakter zdecydowanie bardziej miejski, gdyż kolarze kilka razy w ciągu całej rywalizacji przemierzają park zlokalizowany blisko centrum miasteczka. Prawdziwym znakiem rozpoznawczym najbliższego wyścigu jest jednak podjazd zlokalizowany w okolicach mety o nachyleniu 13%, który po przemierzeniu kilkudziesięciu kilometrów startującym zawodnikom potrafi dać się we znaki.

Etap Maratonów Kresowych nie może się również odbyć bez pokonania odcinków wśród zieleni. Kolarze zwiedzą rejony nadbużańskich łąk, a także przejadą się brzegiem Bugu. Zawodnicy będą mieli do wyboru start na jednym z czterech dystansów. Najdłuższy liczyć ma prawie 59 km.

Zawody, które rozpoczną się w sobotę (24.06) o godz. 10.15, będą pierwszą atrakcją XVII Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej.

Liderami cyklu po 6 wyścigach (dystans maratoński) są Litwini – Sarunas Pacevisius (rywalizacja mężczyzn) i Silvija Latozaite (rywalizacja kobiet).

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: Maratony Kresowe - Drohiczyn

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

889 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39