Marsz sybiraków jednak z dotacją Warszawy

2016.03.14 11:55
Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie zapewnia, że nie wycofał się z dotowania Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku.
Marsz sybiraków jednak z dotacją Warszawy
Fot: UM Białystok/Dawid Gromadzki

O dotację Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na największe patriotyczne wydarzenie w Białymstoku 4 miesiące temu starali się lokalni sybiracy. Wówczas szefostwo Urzędu na ich wniosek odpowiedziało pozytywnie - obiecano 65 tys. zł, m.in. na pokrycie kosztów zakwaterowania uczestników przyjeżdżających na Marsz zza granicy.

Teraz Tadeusz Chwiedź, prezes białostockiego oddziału Związku Sybiraków, usłyszał, że Urząd wycofa się z dotacji. Interpelował już w tej sprawie podlaski poseł Robert Tyszkiewicz. Jak twierdził, mogło mieć to związek z wymianą szefostwa Urzędu przez obecny rząd.

- Urząd nie wycofał dotacji na Marsz. Pieniądze na organizację Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru są zagwarantowane. Jak najbardziej chcemy wspierać takie wydarzenia - do sprawy odniosła się Jolanta Plieth-Cholewińska, naczelnik Wydziału Obsługi Medialnej Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Jak zapewnia Plieth-Cholewińska, pozostało tylko załatwienie formalności.

- O dofinansowanie musi wystąpić prezes zarządu głównego Związku Sybiraków pan Kordian Borejko, który już tym się zajmuje - informuje.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1785 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39