POLECAMY
Mieszkańcy Białegostoku, zainteresowani otrzymaniem dotacji na usunięcie azbestu, powinni poinformować o tym miasto. Termin składania stosownych informacji upłynie 28 lutego.
Urząd Miejski w Białymstoku zamierza złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dotację na usuwanie azbestu. Dzięki temu możliwe będzie dofinansowanie mieszkańców miasta, którzy na swoich posesjach mają jeszcze wyroby zawierające ten szkodliwy dla zdrowia składnik. Dlatego teraz urzędnicy gromadzą informacje o tym, ile jeszcze osób chciałoby pozbyć się azbestu. Wypełniony formularz należy złożyć osobiście w siedzibie Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku (ul. Bitwy Białostockiej 2/2). Innym sposobem na złożenie wniosku jest: - przekazanie za pośrednictwem kancelarii Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1 - przesłanie e-mailem na adres: dgk@um.bialystok.pl, - przesłanie pocztą na adres: Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok, - przesłanie faksem pod numer: 85 869 6529. Wniosek można pobrać na stronie Wschodzący Białystok. Ewentualne pytanie należy kierować do Departamentu Gospodarki Komunalnej. Działania te wynikają z przyjętego przez Polskę planu działań na rzecz kraju wolnego od azbestu. Całkowite usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających ten materiał budowlany ma nastąpić do 2032 roku.
Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
Aktualności 19:54
Kultura i Rozrywka 15:30
Aktualności 15:00
Zdrowie 13:40
Aktualności 12:40
Sport 12:20
Kultura i Rozrywka 12:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji