Matura z matematyki. Zobacz, jakie były zadania [ARKUSZE]

2014.05.06 00:00
Maturzyści mają już za sobą drugi z trzech obowiązkowych egzaminów. We wtorek (6.05) zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. Sprawdź, jakie zadania musieli rozwiązać.
Matura z matematyki. Zobacz, jakie były zadania [ARKUSZE]
Fot: MC
Tegoroczne maturzystki z białostockiej szóstki

Dzisiaj o godz. 9.00 ponad 4,5 tys. białostockich abiturientów przystąpiło do egzaminu maturalnego z matematyki. Jedyne pomoce naukowe, które mogli wnieść ze sobą na sale egzaminacyjne, to linijka, cyrkiel, prosty kalkulator oraz wybrane wzory matematyczne.

Funkcje liniowe i kwadratowe, ciągi arytmetyczne oraz bryły - m.in. tego dotyczyły zadania umieszczone w tegorocznym arkuszu. Na rozwiązanie 34 zadań - czyli 25 zamkniętych i 9 otwartych - zdający mieli 170 minut. A jak tegoroczną maturę oceniają sami zdający?
- Według mnie była trudna, zwłaszcza, że nie przepadam za matematyką. Wcześniejsze arkusze maturalne wydawały się łatwiejsze. Być może dlatego, że robiliśmy je wspólnie w szkole - ocenia Justyna Śmietało z Zespołu Szkół Technicznych nr 9 w Białymstoku. - Przed dzisiejszym egzaminem stresowałam się najbardziej - dodaje.

To był ostatni egzamin, do którego w tym samym czasie przystąpili wszyscy maturzyści. Teraz przed abiturientami matury z języka obcego nowożytnego (także obowiązkowe) oraz z wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych. Jeszcze dzisiejszego popołudnia do egzaminów przysiedli ci uczniowie, którzy jako przedmiot dodatkowy wybrali łacinę. Przypomnijmy, że tegoroczne matury pisemne potrwają do 23 maja, natomiast ustne - aż do końca miesiąca.

Sprawdź, jakie zadania pojawiły się na tegorocznej maturze z matematyki: ARKUSZ

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

475 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39