Mecze w sezonie 2020/2021. Piłkarze nie skorzystają z szatni, a odprawy będą na zewnątrz

2020.07.16 12:36
Podlaski Związek Piłki Nożnej przekazał wytyczne na sezon 2020/2021 obowiązujące w okresie trwania epidemii COVID-19. Dotyczą one zmagań IV-ligowych i tych w niższych klasach rozgrywkowych.
Mecze w sezonie 2020/2021. Piłkarze nie skorzystają z szatni, a odprawy będą na zewnątrz
Fot: pixabay.com

Rywalizacja w podlaskich niższych ligach została w sezonie 2019/2020 przedwcześnie zakończona, ale już kolejne rozgrywki mają się odbyć bez żadnych przeszkód. Drużyny będą musiały się jednak dostosować do pewnych wytycznych.

Podlaski Związek Piłki Nożnej poinformował, że szatnie traktowane są jako obszar potencjalnego ryzyka przenoszenia zakażeń, dlatego zaleca on, by korzystać z nich tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Związek sugeruje, by zawodnicy przyjeżdżali na mecze przebrani, a po zakończonym spotkaniu od razu udawali się do swych domów. Podobne wytyczne dotyczą sędziów.

Podlaski ZPN, w specjalnym komunikacie, zaznaczył też, że każdy z zespołów powinien prowadzić rozgrzewkę na własnej połowie z użyciem swoich piłek. Futbolówki meczowe należy przed starciem dezynfekować. Czynność ta ma być powtarzana także w przerwie.

Również po zakończeniu pierwszej połowy zawodnicy z niższych klas rozgrywkowych raczej nie skorzystają z szatni. Zejście do nich zalecane jest tylko w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Oczywiście nieodzownym elementem organizacji wszystkich meczów będą maseczki. Jeżeli chodzi o odprawy sędziów z kierownikami drużyn, to te powinny być prowadzone na zewnątrz.

Spotkania będą się mogły odbywać z udziałem publiczności (na trybunach wyznaczone co czwarte miejsce w rzędzie naprzemiennie, maksymalnie liczba widzów to 25% pojemności stadionu). W razie braku krzesełek obowiązuje dystans społeczny w postaci 2 m od najbliższej osoby.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

868 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39