Medale młodych pływaków z "Promiennej"

2015.09.28 00:00
Bardzo dobrze podczas zawodów pływackich w Ciechanowie wypadli młodzi zawodnicy z Podlasia. Nasze miasto na imprezie Radek Kawęcki Grand Prix reprezentowało 13 uczniów z Zespołu Szkół Sportowych nr 1.
Medale młodych pływaków z "Promiennej"
Fot: Hubert Milewski

3 medale zdobył Krzysztof Piechowski. Młody białostoczanin był bezkonkurencyjny na 200 m stylem klasycznym. W wyścigu na 50 m Piechowski wywalczył srebro, oprócz tego dołożył jeszcze brąz na 100 m.

Poza tym medale zdobyli: Paweł Kowalewski (100 m stylem zmiennym), Julia Korolczuk (100 m stylem grzbietowym) oraz Maria Rafałowska na dystansie 200 m stylem klasycznym i 50 m motylkowym.

Starty swoich podopiecznych podsumował trener białostoczan.

- Początek sezonu nie jest dla nas łatwy. W związku z remontem na pływalni MOS dostęp do specjalistycznych treningów w wodzie mamy nieco ograniczony. Dziękujemy władzom miasta za możliwość tymczasowego trenowania na pływalni BOSiR i DPS – bez przychylnego rozpatrzenia naszych próśb o dostęp do trenowania na innych obiektach nasi podopieczni zmuszeni byliby trenować tylko "na sucho". Nasze codzienne zajęcia i aktualnie zwiększona dawka specyficznej pracy na lądzie daje też pozytywne efekty i to cieszy - mówi Hubert Milewski.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

694 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39