Memoriał Patryka Jakubowskiego. Zawodnicy uczcili śmierć wschodzącej gwiazdy strzelectwa

2018.10.16 14:27
Uczniowski Klub Sportowy Kaliber przeprowadził VIII odsłonę Memoriału Patryka Jakubowskiego. W wydarzeniu wystartowało prawie 150 zawodników.
Memoriał Patryka Jakubowskiego. Zawodnicy uczcili śmierć wschodzącej gwiazdy strzelectwa
Fot: UKS Kaliber

Patryk Jakubowski przez kilka lat trenował strzelectwo sportowe, był medalistą Mistrzostw Polski Juniorów. Od chwili jego tragicznej śmierci - podczas wyjazdu kadrowego do Warszawy - Uczniowski Klub Sportowy Kaliber co roku organizuje zawody na jego cześć.

Do sportowej rywalizacji tym razem stanęli przedstawiciele 7 klubów. Najlepsi uczestnicy zakwalifikowali się do finału, który wygrały 2 najmłodsze uczestniczki - Elizaveta Gurynowivich z Dinama Mińsk (karabin) i Viktoryia Kichco z Niemana Grodno (pistolet). Obie zawodniczki otrzymały samochodziki będące przepustkami do walki o główną nagrodę, czyli prawdziwy samochód, podczas Polish Open Kaliber 2018. Finał tych międzynarodowych zawodów zaplanowano na 24 listopada.

W trakcie memoriału tradycją stał się już też wybór "Mistrza Kalibra". W tym roku tytuł ten powędrował do Katarzyny Bielkiewicz (pistolet) oraz Gerarda Chojnowskiego (karabin). Zwycięzcy zostali nagrodzeni szarfami oraz przechodnimi pucharami.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1660 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39