Męski zespół BAS-u znów wygrał. Białostoczanki poległy z Płomieniem

2021.10.25 09:20
W weekend (23-24.10) na siatkarskich parkietach zaprezentowały się drużyny z Podlasia. Swój pojedynek zwyciężyli tylko zawodnicy BAS-u, którzy na własnym terenie ograli Lotnika Łęczyca.
Fot: Maciej Safaryn

Męski zespół BAS-u przegrał w sobotę pierwszego w tym sezonie seta. Ponieważ jednak trzy inne partie zakończyły się triumfem ekipy ze stolicy Podlasia, spadkowicz z I ligi wciąż dzierży miano drużyny niepokonanej. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że mecz z Lotnikiem Łęczyca okazał się jak do tej pory największym wyzwaniem. Wszystkie sety były bardzo wyrównane i zwycięstwo w stosunku 3:1 nie przyszło białostoczanom łatwo.

Na szczeblu II ligi wystąpiło też Centrum. Augustowianie tym razem swój pojedynek przegrali. Sposób na ekipę z północno-wschodniej Polski znalazła Bzura Ozorków. Rywale zwyciężyli 3:1, przez co Centrum spadło w tabeli na miejsce numer 7. Liderem jest oczywiście Białostocka Akademia Siatkówki.

W sobotę piąty mecz w sezonie 2021/2022 zagrały również znajdujące się w I lidze kobiet zawodniczki BAS-u. Niestety podopieczne Sebastiana Grzegorka doznały czwartej porażki. Beniaminek zmierzył się w delegacji z Płomieniem Sosnowiec. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a wyrównana była jedynie ostatnia część starcia, którą białostoczanki przegrały na przewagi 27:29.

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi mężczyzn (gr. 2)

1. BAS Białystok 4 12 12:1 323:271
2. Arka Tempo Chełm 4 8 9:6 339:319
3. KS Metro Warszawa 4 8 11:8 441:432
4. MOS Wola Tramwaje Warszawskie 4 8 9:7 372:350
5. MMKS Lotnik Łęczyca 4 6 8:7 346:328
6. Bzura Ozorków 4 6 9:9 392:420
7. UKS Centrum Augustów 4 5 8:9 376:389
8. Enea KKS Kozienice 4 5 8:10 410:405