Miał 120 krzaków konopi. Zatrzymano właściciela nielegalnej plantacji

2016.06.17 16:39
Susz marihuany, krzaki konopi oraz krajankę tytoniową zabezpieczyli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i Komendy Miejskiej w Łomży. Zarzuty usłyszał 41-letni właściciel posesji, na której znajdowała się nielegalna plantacja.
Miał 120 krzaków konopi. Zatrzymano właściciela nielegalnej plantacji
Fot: KWP zs. w Radomiu / KMP Łomża

Na teren prywatnej posesji w jednej z gmin powiatu łomżyńskiego wkroczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Radomscy funkcjonariusze podejrzewali, że mogą się tam znajdować narkotyki.

Informacje szybko zostały potwierdzone. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, które należały do 41-letniego mężczyzny, mundurowi odnaleźli prawie 1,6 kg suszu roślinnego i 7,5 kg krajanki tytoniowej. Ale to nie było wszystko.

W stodole, która znajdowała się na posesji, w wysokiej ścianie zbudowanej z bel siana policjanci odkryli tunel prowadzący do pomieszczeń z nielegalną plantacją konopi. Znajdowało się tam ponad 120 krzaków w różnej fazie wzrostu.

Właściciel posesji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W toku śledztwa postawiono mu także prokuratorskie zarzuty. W piątek (17.06) mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łomży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1086 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39