Miał na sumieniu niejedną kradzież. Usłyszał w sumie 8 zarzutów

2021.04.29 13:09
Wybiegł ze sklepu nie płacąc za towar, a gdy chciał go zatrzymać pracownik ochrony, to zagroził, że uderzy go...ogrodowym lampionem. 33-latek podejrzany o dwie kradzieże na terenie Łap usłyszał w sumie 8 zarzutów.
Miał na sumieniu niejedną kradzież. Usłyszał w sumie 8 zarzutów
Fot: KMP Białystok

Policjanci z Komisariatu Policji w Łapach zatrzymali 33-latka podejrzanego o dwie kradzieże rozbójnicze na terenie miasta.

Do kradzieży doszło na początku tego tygodnia. Wtedy, do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna i zabrał z półek artykuły spożywcze. Następnie, wybiegł ze sklepu nie płacąc za towar. Kiedy pracownik ochrony zbliżał się do złodzieja, napastnik złapał ogrodowy lampion i zagroził, że go nim uderzy, jeśli ten przeszkodzi mu w ucieczce. Pracownik ochrony przestraszył się, a agresor uciekł.

Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że wcześniej, w tym samym sklepie doszło do identycznej kradzieży rozbójniczej. A podejrzanym o to przestępstwo jest ten sam mężczyzna.

33-latek odpowie również za 6 innych przestępstw.

Podejrzany został zatrzymany w jednym z domów jednorodzinnych w Łapach.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Białymstoku, mężczyzna usłyszał w sumie 8 zarzutów: 2 kradzieży rozbójniczej, 4 kradzieży zuchwałej, a także kradzieży i zniszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

603 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39