Miał przewozić szklane butelki. W głębi naczepy ukryta była kontrabanda [WIDEO]

2021.11.08 08:02
Podlaska KAS udaremniła przemyt 250 tys. paczek białoruskich papierosów. Kontrabanda została przechwycona na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy.
Miał przewozić szklane butelki. W głębi naczepy ukryta była kontrabanda [WIDEO]
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracja Skarbowa (KAS) z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy skontrolowali tira, który zgodnie z dokumentami miał przewozić ładunek szklanych butelek. W trakcie rewizji ciężarówki okazało się, że deklarowany towar znajdował się jedynie na 12 paletach. Resztę naczepy wypełniały kartony z białoruskimi papierosami.

- W ciężarówce kierowanej przez 41-letniego Białorusina funkcjonariusze KAS znaleźli 250 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 6 mln zł - przekazał st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Wobec kierowcy wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sokółce. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tak duży przemyt papierosów grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1318 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39