Miasto chce rozdawać mieszkańcom sadzonki drzew

2018.08.09 17:45
3 tys. sadzonek drzew, w ramach akcji "Posadź drzewko na swojej działce", chce przekazać magistrat białostoczanom.
Miasto chce rozdawać mieszkańcom sadzonki drzew
Fot: pixabay.com

Miasto szuka wykonawcy nietypowej inwestycji. Mianowicie potrzebna jest firma, która przygotuje i rozda białostoczanom sadzonki drzew, a konkretnie 3 tys. sadzonek. W zamówieniu widniejącym w Biuletynie Informacji Publicznej podane są konkretne wymogi. Przede wszystkim będzie to pięć gatunków: lipa drobnolistna, brzoza brodawkowata, klon zwyczajny, modrzew europejski oraz świerk pospolity. Każdego po 600 sztuk.

Sadzonki liściaste muszą mieć po 2 metry wysokości, iglaste od 80 do 100 cm. Wszystkie powinny być umieszczone w torebkach z napisem "Posadź drzewko na swojej działce". Dodatkowo wykonawca będzie musiał je przybrać biało-czerwonymi wstążkami oraz plakietkami, które dostarczy magistrat.

Sadzonki zostaną rozdane na osiedlach domów jednorodzinnych, czym także ma zająć się firma, która wygra przetarg. Będzie to musiała robić trzykrotnie, w dwóch miejscach równocześnie. Zaplanowane terminy to 29 września, 6 października i 13 października. W każdym musi przygotowanych do rozdania ma być przynajmniej 1000 drzew.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39