Miasto przedstawiło Ambasadorów Sportu Białostockiego na rok 2021

2021.01.21 13:50
W 2021 r. funkcję Ambasadorów Sportu Białostockiego pełnić będzie 5 osób. Za promowanie stolicy Podlasia wytypowani sportowcy otrzymają w sumie 150 tys. zł.
Miasto przedstawiło Ambasadorów Sportu Białostockiego na rok 2021
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Wojciech Nowicki (rzut młotem), Natalia Maliszewska (short-track), Patrycja Maliszewska (short-track), Marlena Gola (bieg na 100 i 200 m) oraz Rafał Czuper (tenis stołowy) - tak przedstawia się grono Ambasadorów Sportu Białostockiego na rok 2021.

- W konkursie na ambasadorów mogli wziąć udział zawodnicy białostockich klubów uprawiający dyscypliny igrzysk olimpijskich oraz sportowcy, którzy zdobyli w ostatnich 6 latach co najmniej 1 medal w oficjalnych zawodach rangi mistrzowskiej, a więc są to igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy - wyjaśnia zasady konkursu Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

W tym roku pula pieniężna, która przekazana zostanie sportowcom za promowanie miasta, uległa zwiększeniu ze 100 tys. zł do 150 tys. zł. Największa suma powędruje do mistrza Europy z 2018 r., brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Rio oraz brązowego medalisty ostatnich mistrzostw świata w rzucie młotem, czyli Wojciecha Nowickiego. Będzie to aż 70 tys. zł.

Natalia Maliszewska otrzyma 40 tys. zł, Patrycja Maliszewska - 20 tys. zł, a Marlena Gola i Rafał Czuper po 10 tys. zł.

Niektórzy ambasadorzy sportu już niebawem staną przed szansą na powiększenie swej kolekcji medali. Wojciech Nowicki przebywa bowiem aktualnie w Portugalii, gdzie przygotowuje się do przełożonej na 2021 r. olimpiady w Tokio, natomiast Natalia Maliszewska jest tuż przed startem w mistrzostwach Starego Kontynentu, które w dniach 22-24 stycznia odbędą się w Gdańsku.

- Za mną ostatni oficjalny trening. Przebiegł on pomyślnie. Myślę, że to, co powinno być w nogach, to jest. Także sama jest ciekawa tego, jak ten weekend przebiegnie. Będą to moje pierwsze większe zawody od niemal roku - mówi młodsza z sióstr Maliszewskich.

Przypomnijmy, że specjalizująca się w short-tracku Natalia - wraz z Patrycją Maliszewską i Wojciechem Nowickim - pełniła funkcję Ambasadora Sportu Białostockiego również rok temu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1295 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39