Miasto za darmo rozdaje kartonowe pojemniki na śmieci

2023.07.07 10:34
Pojemniki można zabrać ze sobą na łono natury. Dzięki takiemu rozwiązaniu, białostoczanie mogą nawet podczas wyjazdu na biwak dbać o środowisko.
Miasto za darmo rozdaje kartonowe pojemniki na śmieci
Fot: Rafał Rudnicki / Facebook

Kiedy wybieramy się na camping, biwak lub piknik w plenerze, istotne jest, abyśmy odpowiedzialnie dbali o nasze otoczenie i po sobie posprzątali. Niestety, często zdarza się, że wszystkie śmieci lądują w jednej worku, bez podziału na rodzaje odpadów. Jest to niekorzystne dla środowiska, dlatego miasto Białystok postanowiło temu zapobiec, wprowadzając kartonowe pojemniki do selektywnego segregowania odpadów.

Informację na ten temat przekazał Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta miasta, który podkreślił, że miasto udostępnia takie pojemniki w Departamencie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego. Ta inicjatywa ma na celu promowanie świadomości ekologicznej oraz utrzymanie czystości w miejscach publicznych.

Korzystanie z pojemników do selektywnej segregacji odpadów jest niezwykle ważne podczas wyjazdów na łono natury. Dzięki nim możemy utrzymać porządek i zadbać o ekosystemy, których jesteśmy częścią. Poprzez łatwe oddzielanie odpadów bio, zmieszanych, tworzyw sztucznych, szkła i papieru, ułatwiamy proces ich przetwarzania i recyklingu.

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony przyrody, zabierając ze sobą kartonowe pojemniki. To pozornie mały gest, ale może przynieść ogromne korzyści dla naszej planety i przyszłych pokoleń.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

828 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39