Miasto zalała żółto-czerwona fala kibiców. Takiej fety Białystok nie widział [ZDJĘCIA]

2024.05.26 00:23
Jagiellonia Białystok po zwycięskim meczu z Wartą Poznań została piłkarskim mistrzem Polski. Z tej okazji w centrum miasta odbyła się wielka feta. Zgromadziła ona tysiące osób.
Miasto zalała żółto-czerwona fala kibiców. Takiej fety Białystok nie widział [ZDJĘCIA]
Fot: Jagiellonia Białystok

Duma Podlasia w domowe starcie z Wartą weszła z przytupem, szybko strzeliła trzy gole, a następnie kontrolowała przebieg spotkania, dzięki czemu po końcowym gwizdku arbitra piłkarze i sympatycy Jagiellonii, którzy w ogromnej liczbie stawili się nie tylko na samym stadionie, ale też na Rynku Kościuszki przed telebimem, mogli cieszyć się z pierwszego w historii klubu tytułu mistrza Polski.

Zaraz po zakończeniu meczu murawę białostockiego obiektu opanowali kibice. Fani Jagi ściągali z piłkarzy koszulki, robili sobie zdjęcia, a ponadto w ruch poszły nożyczki. Siatki w bramkach zostały pocięte na drobne części, bo każdy chciał mieć z tego niezwykłego wydarzenia jakąś pamiątkę. Kawałek sznurka z bramki, selfie z piłkarzem, odrobinę murawy - cokolwiek.

Następnie doszła do skutku ceremonia wręczania medali, na której obecny był m.in. Cezary Kulesza, czyli aktualny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a kiedyś prezes Jagiellonii. Na szyjach zawodników, sztabu szkoleniowego i władz klubu zawisły złote krążki, po czym w górę uniesiony został puchar za wygranie PKO BP Ekstraklasy.

Po chwili przerwy wszyscy udali się na Rynek Kościuszki, gdzie miała mieć miejsce dalsza część świętowania. Kibice ruszyli tam w efektownym przemarszu, a bohaterowie sobotniej "imprezy" przybyli do centrum miasta odkrytym autobusem, na którym widniał przepiękny napis "Mistrz Polski 2023/2024".

Śpiewów pod Ratuszem nie było końca. Odpalono setki rac, Afimico Pululu napił się Ducha Puszczy, nie brakowało też podziękowań i różnego rodzaju przemówień. Atmosfera radości i zadowolenia wręcz wylewała się ulicami miasta, które tonęło w żółto-czerwonych barwach. Teoretycznie wielka feta, której Białystok jeszcze nigdy wcześniej nie widział, miała zakończyć się ok. godz. 22.45, ale ogromna część kibiców z pewnością bawić się będzie do białego rana. Powód jest bowiem zacny - Jagiellonia została najlepszą piłkarską drużyną w naszym kraju.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1556 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39