Miasto zerwało umowę na projekt Muzeum Pamięci Sybiru

2013.09.24 00:00
Miasto Białystok odstąpiło od umowy z firmą EPB – Eastern Poland Business Group Sp. z o.o., która miała za zadnie przygotować dokumentację na koncepcję i projekt wykonawczy Muzeum Pamięci Sybiru.
Miasto zerwało umowę na projekt Muzeum Pamięci Sybiru
Fot: Koncepcja Muzeum Pamięci Sybiru przy ul. Węglowej

Białostocki magistrat zerwał umowę ze spółką EPB – Eastern Poland Business Group, która miała za zadanie przygotować dokumentację na koncepcję i projekt wykonawczy Muzeum Pamięci Sybiru.

Powód to wykonanie opracowania niezgodnie z warunkami przewidzianymi w umowie.

Magistrat zerwanie umowy tłumaczy: "Budowa Muzeum Pamięci Sybiru i realizacja ekspozycji stałych jest dla miasta sprawą priorytetową. Wszelkie projekty i opracowania powinny więc być wykonane na poziomie dającym gwarancję na powstanie oryginalnych wystaw, odzwierciedlających prezentowaną tematykę, dających potencjał na jedyne i niepowtarzalne w swoim rodzaju muzeum. Przedłożone przez Wykonawcę opracowanie nie stwarzało takich możliwości".

Według urzędników w przedstawionych materiałach zabrakło pomysłu na oryginalną, autorską koncepcję scenariusza ekspozycji stałej Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

I etap umowy powinien zostać zrealizowany do 31 maja 2013 r. Do 13 września nie został jednak odebrany. Z tego powodu nie ma możliwości zrealizowania pozostałych etapów umowy wg harmonogramu.

Umowa miedzy Miastem Białystok a firmą EFB została zawarta 24 kwietnia 2013 r. Wykonawca został wyłoniony w postępowaniu przetargowym.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1283 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39