Michał Probierz selekcjonerem reprezentacji Polski!

2023.09.20 09:38
Ojciec sukcesów Jagiellonii Białystok - Michał Probierz - został właśnie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Niespełna 51-letni szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Fernando Santosa.
Michał Probierz selekcjonerem reprezentacji Polski!
Fot: Michał Kardasz

Nie Marek Papszun, nie Maciej Skorża, a Michał Probierz spróbuje wyciągnąć na prostą piłkarską reprezentację Polski. Dotychczasowy selekcjoner kadry U-21 stoi przed trudnym zadaniem, gdyż Biało-Czerwoni w eliminacjach do mistrzostw Europy totalnie zawodzą i w tej chwili w gr. E, gdzie są też takie zespoły jak Albania, Czechy, Mołdawia i Wyspy Owcze, Polacy zajmują z dorobkiem 6 punktów odległe 4. miejsce.

Przypomnijmy, że Michał Probierz w przeszłości, oprócz Polski U-21, prowadził też m.in. Cracovię, Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków, Aris Saloniki czy Polonię Bytom, ale to w Jagiellonii, gdzie opisywany trener był dwukrotnie, Probierzowi wiodło się najlepiej. Duma Podlasia pod wodzą urodzonego w Bytomiu szkoleniowca zdobyła wicemistrzostwo Polski, a także Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

W naszym krajowym futbolu zrobiło się zatem bardzo białostocko. Prezesem PZPN-u jest bowiem związany ze stolicą Podlasia były szef Jagiellonii - Cezary Kulesza - a rolę selekcjonera pełnić będzie najlepszy trener w historii Jagi - mieszkający na co dzień w Białymstoku Michał Probierz. Tego jeszcze nie było.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

700 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39