Michałowo zamieniło się w plan filmowy. Ruszyły zdjęcia do "Ślicznotki"

2022.05.02 11:15
Do Michałowa zawitała ekipa filmowa, która rozpoczęła zdjęcia do najnowszego filmu Dominika Matwiejczyka.
Michałowo zamieniło się w plan filmowy. Ruszyły zdjęcia do "Ślicznotki"
Fot: UM Michałowo

Po miesiącach oczekiwań Michałowo zamieniło się w plan filmowy. Do miasta przyjechali filmowcy, aktorzy, którzy przez najbliższe tygodnie kręcić będą nową polską komedię o tytule "Ślicznotka".

Pierwszy klaps padł w piątek (29.04) w znanym w Michałowie sklepie u pani Eli, który zamienił się tego dnia w plan filmowy. Kolejne zdjęcia zaplanowane są na miejscowym stadionie, w amfiteatrze, w urzędzie miejskim i w szkole średniej.

Michałowo w filmie zagra niedużą, ale nowoczesną miejscowość na wschodzie Polski. Ma to być obraz o akceptacji, marzeniach, przyjaźniach i miłości. W tle, z przymrużeniem oka rozgrywane będą polityczne gierki.

W filmie zobaczymy jak pani burmistrz (w tej roli Joanna Kurowska) planuje zorganizować imprezę połączoną z wyborami miss Michałowa. Do konkursu przystępuje m.in. tytułowa "ślicznotka", której kandydatura narobi sporo zamieszania.

Wystąpią znane gwiazdy filmowe – Cezary Pazura (narrator), Piotr Zelt i Joanna Kurowska. Będą też aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku: Marek Tyszkiewicz, Piotr Szekowski i Agnieszka Możejko-Szekowska oraz Białostockiego Teatru Lalek: Adam Zieleniecki i Krzysztof Pilat. W główną rolę wcieli się Beata Chyczewska. Reżyserem filmu jest Dominik Matwiejczyk, a producentem Krzysztof Bałtyk.

Zobacz także: Film "Ślicznotka" z plejadą gwiazd będzie realizowany w Michałowie i Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1594 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39