Międzynarodowa wystawa w Galerii Arsenał Elektrownia. Co można będzie zobaczyć?

2024.02.28 12:41
Już niebawem odbędzie się wernisaż najnowszej wystawy "Patrzcie na tę chwilę – jak drga" w Galerii Arsenał Elektrownia. To wielowarstwowa ekspozycja, poruszająca m.in. tematy wojny, energetyki i deimperializacji.
Międzynarodowa wystawa w Galerii Arsenał Elektrownia. Co można będzie zobaczyć?
Fot: Pankratow Denys, Bez tytułu, 2022

Wernisaż wystawy "Patrzcie na tę chwilę – jak drga" odbędzie się w piątek (1 marca) w Galerii Arsenał Elektrownia.

"Patrzcie na tę chwilę – jak drga"

Wystawa "Patrzcie na tę chwilę – jak drga" to wielowarstwowa ekspozycja z udziałem artystek i artystów z Polski, Ukrainy, Estonii i Czech. Ekspozycja dotyka różnorodnych tematów, takich jak wojna, energetyka, deimperializacja, a także poszukiwanie alternatywnych wzorców obyczajowych oraz nieprzepracowanej spuścizny ZSRR w kulturze, historii i życiu codziennym.

Dzieła prezentowane na wystawie zostały stworzone w kontekście szeroko pojętego dyskursu politycznego, gospodarczego oraz debat dotyczących tożsamości, a także spraw, które nie zawsze są uznawane za dziedzictwo, lecz stanowią ślad pewnych wyborów i strategii. W przestrzeni sztuki omawiana problematyka przybiera inną formę ekspresji, posługuje się innymi argumentami i może prowokować do dłuższego zastanowienia.

Tytuł ekspozycji został zaczerpnięty z tomu wierszy "Republika głuchych" Illi Kaminskiego. W swojej poezji autor opowiada o okupacji małego miasteczka w Europie Wschodniej, która mogła mieć miejsce zarówno w latach 40. XX wieku, jak i w latach 20. XXI wieku.

Kuratorką wystawy jest Anna Łazar. Zaproszone artystki i artyści to: Oleh Kalashnik, Pavel Klusák o Petrze Válku, Neeme Külm wraz z Maarja Kask, Ralf Lõoke, Ingrid Ruudi, Alfred Lenica, Katya Libkind, Ivan Melnychuk, Lada Nakonechna, Denys Pankratov, Anna Scherbyna & Liliana Zeic, Ivan Svitlychnyi & Lera Polanskova, TanzLaboratorium, Wall Evidence, Ivan-Valentyn Zadorozhnyi, Ewa Zarzycka & Yaroslav Futymskyi.

Więcej informacji: Wystawa "Patrzcie na tę chwilę – jak drga"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

846 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39