Miejskie pomysły na ekologię. Rozdawane będą budki lęgowe, sadzonki i nawóz

2021.04.22 08:22
22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Co z tej okazji przygotowały podlaskie samorządy? Zaglądamy do Suwałk, Augustowa i Łomży!
Miejskie pomysły na ekologię. Rozdawane będą budki lęgowe, sadzonki i nawóz
Fot: pixabay.com

Budki lęgowe dla ptaków

W czwartek (22.04) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach będą rozdawane budki lęgowe dla ptaków. Budek jest 80. Osoby, które chciałyby dostać jedną z nich, mogą zgłaszać się do patio ratusza przy ul. Mickiewicza 1 od godziny 8.00.

- Rolą samorządu jest to, by dbać o każdą sferę życia. Naszym zadaniem jest również dbanie o zwierzęta. Dlatego już tradycyjnie, po raz kolejny, przygotowaliśmy budki dla ptaków, a teraz chcemy je rozdać naszym mieszkańcom – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Żeby otrzymać budkę, należy spełnić dwa warunki. Pierwszy - trzeba wpisać się na listę, na której widniał będzie adres nieruchomości, gdzie zostanie umieszczona budka dla ptaka. Drugi warunek - jeden mieszkaniec może otrzymać tylko i wyłącznie jedną budkę.

Budki będą rozdawane do wyczerpania zapasów – obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Sadzonki miododajnych drzew

W Augustowie magistrat rozda ponad 400 sadzonek. W większości będą to miododajne drzewa. Wystarczy w czwartek przyjść o godz. 16.00 pod nową siedzibę urzędu miejskiego, przy ul. Młyńskiej 35.

- Jesteśmy w centrum Zielonych Płuc Polski. Bądźmy dumni z tego, w jakim rejonie mieszkamy. Doceniajmy bogactwa natury, ale też włączmy się w ich budowę i pielęgnację. Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców do odebrania sadzonki, a następnie do posadzenia jej w Augustowie - podkreśla Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa.

Tu również obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Sadzonki i nawóz do gleby

Z kolei Zakład Gospodarowania Odpadami w Łomży przygotował akcję "Ekologia za sadzonkę". Rozpocznie się ona w czwartek i potrwa do wyczerpania zapasów sadzonek oraz nawozu do gleby "Łomżyniaczek".

Na tych, którzy w godz. 14.00-17.00, przyniosą na parking obok Parku Wodnego (ul. Wyszyńskiego) minimum 3 kilogramy makulatury, 10 plastikowych butelek, 2 kg baterii lub 2 kg puszek aluminiowych, czekać będą sadzonki sosny, kwiatów albo dziesięciokilogramowy worek organicznego nawozu naturalnego.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1488 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39