Mieszkanka Łomży straciła 30 tys. zł. Została oszukana

2019.01.10 16:09
Mundurowi nadal otrzymują zgłoszenia o próbach oszustwa, m.in. "na wnuczka". W Łomży 75-letnia kobieta dała się nabrać na historię o rzekomym wypadku i straciła 30 tys. zł.
Mieszkanka Łomży straciła 30 tys. zł. Została oszukana
Fot: KMP Łomża

Oszuści nie mają skrupułów

W środę (9.01) na terenie Łomży policja odnotowała sześć usiłowań oszustw. Niestety jedna osoba padła ofiarą przestępców.

- W godzinach popołudniowych dyżurny łomżyńskiej jednostki policji został powiadomiony, że mieszkanka Łomży prawdopodobnie została oszukana metodą "na prokuratora". Około godziny 15.00 do 75-letniej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna, który płaczącym głosem powiedział "Mamo, ratuj". Następnie w słuchawce odezwała się kobieta podająca się za prokuratora i zaczęła opowiadać nieprawdziwą historię o tym, że syn kobiety jest sprawcą wypadku i potrzebne jest 30 tys. zł, aby mężczyzna uniknął kary - podaje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Kobieta uwierzyła oszustom i przekazała im 30 tys zł

75–latka uwierzyła w te informacje i nie weryfikując ich z synem, udała się do banku, gdzie wypłaciła pieniądze. Starsza pani gotówkę przekazała osobie (młodej kobiecie), która niby w imieniu "prokuratora" zgłosiła się po pieniądze.

Dopiero po tym fakcie kobieta zadzwoniła do syna i okazało się, że padła ofiarą oszustów. Teraz policjanci ustalają sprawców tego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie przekazujmy pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1669 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39