Migranci wciąż próbują przedostać się do Polski. Zatrzymano również kurierów

2022.06.06 10:42
W pierwszy weekend czerwca polsko-białruską granicę próbowało przekroczyć 66 migrantów. Zatrzymano w sumie 6 osób za pomocnictwo.
Migranci wciąż próbują przedostać się do Polski. Zatrzymano również kurierów
Fot: SG

W piątek (3.06) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 14 osób, m.in. obywatele Ghany, Gwinei, Egiptu i Indii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach chronionych przez Placówki: SG Narewka, SG Białowieża i SG Krynki. Osoby nielegalnie przekroczyły granicę przecinając concertinę.

Z kolei w sobotę (4.06) polsko-białoruską granicę próbowało już przekroczyć 32 migrantów m.in. obywateli Kongo, Kamerunu, Gwinei i Tunezji.

- Zdarzenia były na odcinkach chronionych przez placówki: SG Płaska, SG Białowieża, SG Kuźnica, SG Nowy Dwór i SG Dubicze Cerkiewne. Zatrzymano 2 osoby (obywateli Turcji i Mołdawii) za pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy - poinformowali pogranicznicy.

Obywatela Turcji, który przewoził obywatela Gwinei zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Białowieży, natomiast obywatela Mołdawii, który przewoził 8 obywateli Afganistanu zatrzymali funkcjonariusze SG z Nowego Dworu.

W niedzielę (5.06) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 20 osób, m.in. obywateli Sri Lanki, Maroka, Kamerunu i Tunezji. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach chronionych przez placówki SG Narewka, SG Białowieża i SG Kuźnica. Straż Graniczna zatrzymała 2 osoby za pomocnictwo - obywateli Armenii i Ukrainy, którzy przewozili 7 obywateli Jemenu.

Ponadto policjanci w niedzielę zatrzymali 2 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

- Pierwszy z kurierów został zatrzymany tuż po północy w Łomży. Obywatel Gruzji przewoził 3 osoby, które nielegalnie przebywały w naszym kraju (obywatele Iraku). Drugi z kurierów, obywatel Ukrainy kierujący mercedesem został zatrzymany w Brzeźnicy po godz. 18.00 przez policjantów z bielskiej drogówki. W samochodzie przewoził 4 obywateli Jemenu, obywatela Sudanu i obywatela Egiptu - przekazuje nadinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Osoby przebywające nielegalnie na terenie RP przekazane zostały funkcjonariuszom Straży Granicznej, a pojazdy kurierów trafiły na policyjne parkingi.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała ponad 5400 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1413 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39