"Miłka" - spektakl jednego aktora w Teatrze TrzyRzecze

2011.04.08 00:00
W sobotę, 9 kwietnia w Teatrze TrzyRzecze przy ul. Młynowej monodram "Miłka" na podstawie kultowego spektaklu "Piaskownica" Michała Walczaka wykona Krzysztof Grabowski.
"Miłka"  -  spektakl jednego aktora w Teatrze TrzyRzecze
Fot: materiały organizatora

Aktor tym spektaklem zdobył I nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. Podejście do słynnego dramatu ma nieortodoksyjne, m.in. z obsady wyrzucił Miłkę, zostawiając jedynie Protazka. Ponadto uwielbia grać swój monodram w dziwnych miejscach, jak parkingi, piwnice i korytarze techniczne pod sceną wielkich teatrów. Jak zapewniają organizatorzy, tym razem zagra obok pieca przy świetle świec i ręcznych latarek.
 
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z z autorem sztuki, Michałem Walczakiem, w trakcie którego będzie można mu zadać niewygodne pytania o teatr, sztukę i dlaczego kobiety są z Wenus, a mężczyźni z piaskownicy.

Do wygrania są darmowe wejściówki na Wieczór Walczaka i dwa zestawy dzieł dramatopisarza z odręczną dedykacją. Wystarczy wymyślić niebanalne, porażające bezczelną erudycją pytanie do autora dramatu i przesłać je na adres: teatr@trzyrzecze.pl. Dla tych co nie biorą udziału w konkursie lub go nie wygrają bilet kosztuje 20 zł.

MAG

861 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39