Mityng Orlen Cup w Łodzi. Bezkonkurencyjna Lićwinko i solidny Czykier

2020.02.12 11:03
6500 kibiców oglądało zmagania lekkoatletów podczas kolejnej edycji mityngu Orlen Cup rozgrywanego w Łodzi. W zawodach wystartowali reprezentanci Podlasia Białystok. Kamila Lićwinko i Damian Czykier stanęli na podium.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Nazywana najwyżej skaczącą mamą świata Kamila Lićwinko zaliczyła we wtorkowy (11.02) wieczór kolejny udany start po powrocie do sportu i przerwie spowodowanej urlopem macierzyńskim. 33-latka na mityngu w łódzkiej Atlas Arenie osiągnęła w konkursie skoku wzwyż wynik 1,93 m, który pozwolił jej bez większych problemów uplasować się na lokacie numer 1. Kolejna w stawce zawodniczka, a była nią Ukrainka Julia Czumaczenko - zanotowała rezultat 1,89 m. Należy też wspomnieć, że Polka podeszła do próby z wysokością 1,96 m, jednak ten pułap tego dnia była dla Lićwinko nie do pokonania.

Wtorkowy mityng Orlen Cup na podium zakończył również inny zawodnik Podlasia Białystok - Damian Czykier. 27-latek w biegu na 60 m przez płotki zajął 2. lokatę, ustępując miejsca jedynie reprezentantowi Węgier. Zwycięzca, a więc Valdo Szucs, wykręcił czas 7,57 s, natomiast białostoczanin osiągnął wynik minimalnie słabszy. Płotkarzowi z Polski zmierzono rezultat na poziomie 7,58 s. Na "pudle" stanął jeszcze halowy mistrz Europy - Cypryjczyk Milan Trajković.