MKS Ślepsk Malow Suwałki buduje zespół na PlusLigę

2019.06.01 11:38
MKS Ślepsk Malow Suwałki szykuje się do występów w PlusLidze. Podlaski zespół, który wygrał zmagania na drugim szczeblu rozgrywkowym, rozstał się niektórymi siatkarzami, zaś z kilkoma innymi zawodnikami podpisane zostały nowe umowy.
MKS Ślepsk Malow Suwałki buduje zespół na PlusLigę
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

PlusLiga to miejsce, gdzie grają najlepsi siatkarze świata. Nie dziwi więc, że władze Ślepska Malow Suwałki przed przystąpieniem do rozgrywek planują dokonać kilku przetasowań w kadrze zespołu. Bez odpowiednich ruchów transferowych trudno byłoby bowiem myśleć o utrzymaniu się w tak wymagającej lidze.

Zanim przyjdzie pora na wzmocnienia w postaci nowych nazwisk, w klubie postanowiono zrobić porządek z obecnym składem. Wiemy już, że w przyszłym sezonie w barwach Ślepska nie zagrają Jakub Macyra (środkowy), Jan Tomczak (rozgrywający) oraz Ievgen Kapaiev (przyjmujący). Nowe kontrakty podpisano natomiast z Pawłem Filipowiczem (libero), Patrykiem Szwaradzkim (atakujący) i Cezarym Sapińskim (środkowy). W drużynie pozostaną też Kacper Gonciarz (rozgrywający), Łukasz Siek (środkowy), a także Łukasz Rudzewicz (środkowy). Dla tego ostatniego batalia 2019/2020 będzie już 16. sezonem w suwalskim klubie. Informacje odnośnie przyszłości pozostałych graczy pojawią się prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni.

Warto też przypomnieć, że na poziomie PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki poprowadzi nowy trener. Opiekę nad podlaską drużyną przejmie Andrzej Kowal, który ostatnio pracował w rumuńskim ACS Volei Municipal Zalau, z którym sięgnął po wicemistrzostwo kraju, zaś wcześniej wspomniany szkoleniowiec notował spore sukcesy w Asseco Resovii Rzeszów. W tym klubie Kowal 3-krotnie zgarniał mistrzostwo Polski, a także zdobywał medale Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Dotychczasowy pierwszy trener - Mateusz Mielnik - będzie pełnił funkcję asystenta.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1329 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39