Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia przegrała sparing z Turem

2013.01.17 00:00
W środę, na zasypanym śniegiem boisku Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku zmierzyły się drużyny Młodej Jagiellonii i Tura. Sparing wygrała trzecioligowa drużyna z Bielska Podlaskiego 4:3 (2:0).
Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia przegrała sparing z Turem

W trudnych warunkach lepiej radzili sobie trzecioligowcy, którzy dwukrotnie obejmowali w tym meczu dwubramkowe prowadzenie, wpierw 2:0 a następnie 3:1. Jednak ambitni młodzi Jagiellończycy pokazali charakter i doprowadzili do remisu 3:3. Prosty błąd w defensywie na pięć minut przed końcem meczu zadecydował o porażce.

W drużynie z Białegostoku zabrakło Emila Gajko i Adama Radeckiego, którzy wyjechali na obóz z pierwszym zespołem. W Turze testowanych było dwóch graczy ale trener Grzegorz Pieczywek nie chciał ujawniać ich nazwisk.

W następnym sparingu Młoda Jagiellonia zmierzy się w sobotę ze Spartą Augustów. Również w sobotę III-ligowy Tur Bielsk Podlaski zagra z Magnatem Juchnowiec Kościelny.

Jagiellonia Białystok (ME) - Tur Bielsk Podlaski 3:4 (0:2). Bramki: Obyrtacz, Malinowski, Kosiński - zawodnik testowany, Kesler, Murawski, Żero.

Jagiellonia (ME): Karpieszuk - Hajto, Łupiński, Waszkiewicz, Straus, Kowalewski, Malinowski, Kosiński, Mackiewicz, Buzun, Giełażyn. Na zmiany wchodzili: Rogacz, Kozioł, Charkiewicz, Mystkowski, Charkiewicz, Obyrtacz.

Tur: Sosnowski (Szychowski) - Gudewicz, Marcinkiewicz, K. Jakubowski, K. Kulikowski, Łochnicki, M. Jakubowski, Żero, Kesler, testowany zawodnik, Solecki. Na zmiany wchodzili: Tkaczuk, R. Kulikowski, Pieczywek, Iwaniuk, Murawski, testowany zawodnik.

Cezary Maksimczuk
cezary.m@bialystokonline.pl

770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39