Młodzi, progresywni artyści. Nowa wystawa w Galerii Arsenał

2013.09.26 00:00
To wyróżnienie trafia w ręce wspaniałych artystów. Mowa o Nagrodzie im. Kazimierza Malewicza. Od piątku w Arsenale można oglądać prace jej trzech laureatów - Alevtiny Kakhidze, Stasia Volyazlovskiego i Zhanny Kadyrovej.
Młodzi, progresywni artyści. Nowa wystawa w Galerii Arsenał
Fot: materiały Galerii Arsenał
Alevtina Kakhidze "Spóźniam się na samolot, na który nie można się spóźnić"

- Nie jest to typowa wystawa zbiorowa, czyli tematyczna, lecz połączenie trzech indywidualnych prezentacji i obszarów, którymi obecnie zajmują się ci znakomici artyści. To także połączenie trzech równoległych narracji, w których istotnym motywem jest miejsce. W wypadku Stasia i Alevtiny to miejsce prywatne: przeniesione bezpośrednio w przestrzeń galerii lub oswojone przez inscenizację. W twórczości Zhanny - interwencja w przestrzeń jest raczej rodzajem komentarza niż atawistycznego zaznaczania - pisze Monika Szewczyk, kurator wystawy.

Ponadto Arsenał od 1 do 30 września realizuje pobyt rezydencyjny w Białymstoku trzech współczesnych artystów wizualnych młodego pokolenia: Sergeya Shabohina z Białorusi, Irine Jibuti z Gruzji i Anny Zvyagintsevy z Ukrainy. Dziś o godz. 18 w Arsenale odbędzie się prezentacja sylwetek i twórczości rezydentów.

Szczegóły: Miejsca. Laureaci Nagrody im. K. Malewicza

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1906 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39