Młodzi twórcy ze stypendiami prezydenta miasta

2015.05.29 00:00
W drugim półroczu 2015 r., dzięki stypendium prezydenta Białegostoku, będzie zrealizowanych 5 projektów kulturalnych przygotowanych przez młodych twórców.
Młodzi twórcy ze stypendiami prezydenta miasta
Fot: AD
Koncert Ocean of Noise

Do 30 kwietnia do Biura Kultury Urzędu Miejskiego w Białymstoku wpłynęły 32 wnioski w sprawie przyznania młodym twórcom stypendium artystycznego. 9 z nich nie spełniało kryteriów regulaminowych. Spośród zakwalifikowanych do oceny, najwięcej - po 6 - złożono w dziedzinach: sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Oprócz tego młody twórcy starali się o stypendia w dziedzinach: fotografii, muzyki, sztuki filmowej, tańca, teatru i literatury.

Decyzją prezydenta Białegostoku młodym twórcom przyznano 5 stypendiów na łączną kwotę 50 tys. zł.

Najwyższe z nich - 14 tys. zł - otrzyma Tobiasz Czołpiński na przygotowanie krótkometrażowego filmu fabularnego na podstawie książki "Cud" Ignacego Karpowicza. Oprócz tego w ramach stypendiów powstanie książka podróżniczo-historyczna Krzysztofa Suchowierskiego opisująca wyprawy rowerowe na Syberię. Ponadto płyty nagrają grupy Ocean of Noise i Farenheit a Ewa Maria Wolska przeprowadzi cykl warsztatów teatralnych.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

906 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39