Młodzież prawosławna pielgrzymuje na Świętą Górę

2014.05.15 00:00
Pielgrzymka Młodzieży Prawosławnej na Świętą Górę Grabarkę jest najważniejszą inicjatywą młodzieży prawosławnej w Polsce. Pierwsza miała miejsce w 1980 roku.
Młodzież prawosławna pielgrzymuje na Świętą Górę
Fot: Cerkiew.pl

W tym roku prawosławna młodzież już po raz 35. przybędzie na Świętą Górę. Pierwsze spotkanie w 1980 roku zainicjowało powstanie Bractwa Młodzieży Prawosławnej. W ciągu 35-letniej historii w spotkaniach wzięło udział blisko 50 tys. młodych osób.

Coroczne, podstawowe cele pielgrzymki są takie same – umacnianie przywiązania do wiary i Cerkwi oraz nauka postaw moralnych i społecznych. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszą dodatkowe cele. Są nimi, m.in. przybliżenie historii 35 lat organizacji pielgrzymki oraz pogłębienie kontaktów z młodzieżą m.in. z Rumunii, Macedonii, Brukseli. Z tych krajów na Grabarkę przyjadą delegacje z gośćmi.

Pielgrzymka rozpocznie się Wieczernią, o godz. 18. Później nastąpi jej uroczyste rozpoczęcie oraz powitanie gości. W sobotę będą miały miejsce spotkania w licznych grupach tematycznych. Pielgrzymi podejmą, m.in. taką tematykę, jak: prawosławie a gender oraz sens chodzenia do cerkwi.

Spotkanie młodzieży odbywać się będzie w dniach 16-18 maja.

Szczegółowy program Ogólnopolskiej Paschalnej Pielgrzymki Młodzieży Prawosławnej

Adrian Petelski
24@bialystokonline.pl

1102 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39