Młodzież z podlaskiej szkoły disco polo wyjechała do Hiszpanii. Będzie się szkolić

2021.07.15 10:48
Młodzież z podlaskiej szkoły disco polo wyjechała na Costa Brava. Będzie się uczyć i nagrywać teledysk.
Młodzież z podlaskiej szkoły disco polo wyjechała do Hiszpanii. Będzie się szkolić
Fot: Zespół Szkół w Michałowie

Przez tydzień uczniowie ze słynnej szkoły w Michałowie będą przebywali w Hiszpanii. Młodzież, która na co dzień uczęszcza do klasy estradowej będzie uczestniczyć w warsztatach, poznawać nową kulturę, odpoczywać i nagrywać teledysk.

- W tym czasie nasi uczniowie będą się szkolić m.in. ze śpiewu, ale też nagrają teledysk do swojej najnowszej piosenki – mówi Konrad Sikora, zastępca burmistrza Michałowa i jeden z opiekunów młodzieży w czasie pobytu w Hiszpanii. – Ten wyjazd to też spełnienie obietnicy złożonej przez burmistrza Marka Nazarkę, który już na początku minionego roku szkolnego zapowiedział uczniom klasy estradowej w Michalowie taki wyjazd – dodaje.

Radni Michałowa pozytywnie rozpatrzyli wniosek o sfinansowanie takiego obowzu szkoleniowego. Gmina przeznaczyła na szkolenia młodzieży 50 tys. zł.

Uczniowie klasy estradowej przez cały rok intensywnie pracowali. Mogą pochwalić się już pierwszymi zrealizowanymi projektami muzycznymi. Nagrali kilka piosenek oraz wystąpili w teledysku do piosenki zespołu Boys i Marcina Millera. Do tej pory na YouTube obejrzało go ponad 280 tys. zł.Obecnie Zespół Szkół w Michałowie prowadzi rekrutację na rok 2021/2022 i czeka na kolejnych młodych artystów, którzy chcieliby realizować się zawodowo w branży rozrywkowej. Oprócz klasy estradowej młodzież ma do wyboru wiele innych, bardziej "przyziemnych" profili, jak np. społeczno-informatyczny. Nowością jest też klasa ratownictwa wodnego.

Poszerzona została też oferta technikum, gdzie można uczyć się takich zawodów jak realizator nagłośnień, nagrań, fotografii i multimediów.

Szkoła w Michałowie oferuje swoim uczniom udział w wielu zajęciach i kursach doszkalających. Zapewnia dodatkowo możliwość dojazdów bezpośrednio z Zabłudowa i Gródka.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1478 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39