Młodzieżowy Europarlament z obradami w Białymstoku

2012.05.24 00:00
W sobotę, 26 maja odbędzie się sesja Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland. To symulacja obrad Europarlamentu, w której udział weźmie 60 studentów i uczniów szkół średnich.
Młodzieżowy  Europarlament z obradami w Białymstoku
Fot: EYP Poland

Europejski Parlament Młodzieży (European Youth Parliament - EYP) z siedzibą w Berlinie każdego roku organizuje w 32 państwach Europy EYP ponad 120 wydarzeń zwanych "sesjami", w których uczestniczy w sumie ponad 20 tysięcy osób. W sobotę, w ramach 27. Dnia Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland taka sesja odbędzie się w budynku Społecznego Liceum Ogólnokształcącego SLO przy ul. Fabrycznej 10.

- Sesje EYP stanowią doskonałe połączenie dobrej zabawy z symulacją prawdziwych obrad Europarlamentu - mówi Piotr Cichocki, przedstawiciel EYP Poland w Białymstoku. W wydarzeniu uczestniczyć będą uczniowie szkół średnich i studenci z całej Polski. Na sesję zaproszono także przedstawicieli European Youth Parliament (EYP) z Ukrainy, których zadaniem jest koordynacja komitetów oraz uczestnictwo w dyskusjach i debatach.

Delegaci zostaną podzieleni na komitety, które będą obradowały nad ważnymi - politycznymi, ekonomicznymi i społeczno-kulturowych zagadnieniami. Tematy to: problem rasizmu i ksenofobii, terror w Syrii, nieefektywna edukacja seksualna, kryzys w strefie Euro, oraz rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej we wschodniej części Unii Europejskiej.

- 27. Dzień Europejskiego Parlamentu Młodzieży to jednodniowe spotkanie zawierające regularne elementy spotkań EYP, tj. gry integracyjne, których celem jest nauka kooperacji, pracę w komitetach oraz obrady generalne - dodaje Piotr Cichocki. - Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Każde wydarzenie odbywające się pod szyldem European Youth Parliament objęte jest patronatem honorowym Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza oraz Sekretarza Generalnego Rady Europy, Thorbjørna Jaglanda. Patronet honorowy nad białostockim wydarzeniem objął senator Tadeusz Arłukowicz.

W sesji udział może wziąć każdy młody człowiek (udział, materiały i posiłki są bezpłatne). Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie: http://bit.ly/HKWj53. Więcej informacji na temat EYP i jego sesji w poszczególnych miastach Polski można znaleźć pod adresem: www.eyppoland.com

MAG

1023 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39