Modny Białystok Pomaga stworzyć kolejny Bajkowy Pokój. Będzie artystyczno-modowe show

2016.03.16 18:56
W programie artystyczno-modowego show znajdą się m.in. pokazy mody i fryzur, koncert, licytacja tortu i loteria fantowa. Dochód z niedzielnej imprezy zostanie przeznaczony na pomoc w utworzeniu "Bajkowego Pokoju" dla chorego Krzysia.
Modny Białystok Pomaga stworzyć kolejny Bajkowy Pokój. Będzie artystyczno-modowe show
Fot: Ewa Reducha

By te ostatnie chwile były lepsze

Dom jest jedynym i najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka. Nawet najlepszy szpital czy hospicjum stacjonarne nie są w stanie stworzyć takiej atmosfery, jaką zapewni rodzina, a która jest choremu dziecku niezbędna.

- Dom nie zawsze spełnia najlepsze standardy, dlatego by je polepszyć założyliśmy projekt "Bajkowy Pokój". Staramy się wyremontować pokój, w którym przebywa dziecko oraz łazienkę, z której korzysta, bo tak naprawdę świat naszego podopiecznego to są cztery ściany - mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im", prowadzącej Hospicjum dla Dzieci. - Pragniemy, by te ostatnie chwile swojego życia dzieci spędziły w należytym komforcie, bez bólu, cierpienia, w odpowiednim miejscu i w odpowiedniej atmosferze - dodaje.

Fundacja stara się wyremontować 2 takie pokoje w ciągu roku. Teraz zbiera fundusze na Bajkowy Pokój dla Krzysia, który ma niewiele ponad roczek i cierpi na przepuklinę mózgową. Zajmuje się nim babcia, która zrezygnowała z pracy, aby móc sprawować nad nim stałą, całodobową opiekę. Mieszkają w małym, skromnym, ale przepełnionym miłością domu w Czarnej Białostockiej.

- W najgorszym stanie znajduje się łazienka i dlatego to pomieszczenie postanowiliśmy wyremontować w pierwszej kolejności - deklaruje Arnold Sobolewski.

Koszt remontu to ponad 15 tys. złotych, prace mają ruszyć po świętach wielkanocnych. Na ten cel będą zbierane fundusze podczas akcji "Modny Białystok Pomaga".

Modny Białystok Pomaga

To nieformalna grupa osób związanych z modą, powstała w 2009 r.

- Szukaliśmy pomysłu, jak dotrzeć do ludzi, żeby poinformować ich i powstaniu hospicjum i przygotować ich do akcji 1%. Pomyśleliśmy, że zrobimy artystyczno-modowe show - opisuje Piotr Mordas z Modny Białystok Pomaga. - Zebraliśmy wielu ludzi, modne miejsca i wszystko, co się nam z modą kojarzyło. Chcieliśmy również pokazać, że ten "próżny światek" też może pomagać potrzebującym - dodaje.

W niedzielę (20.03) od godz. 16.00 w Teatrze Dramatycznym odbędzie się 3. już edycja imprezy. Poprzednie odniosły duży sukces. Bilety można kupić wcześniej w kasie teatru oraz w punktach partnerskich, m.in. w salonie fryzjerskim "Słomiński Mordas" przy ul. Piotrkowskiej 2 w Białymstoku, lub przy wejściu na wydarzenie.

- Szykujemy wielkie artystyczne show. Będzie między innymi mój autorski pokaz, pokaz fryzjerski Kasi Blaszko z Szalonych Nożyczek, koncert Kasi Garłukiewicz oraz wystawa autorstwa Przemka Sejwy i Michała Obryckiego "Po prostu miłość", przedstawiająca podopiecznych - mówi Elwira Horosz, honorowy ambasador Fundacji.

W programie przewidziana jest również licytacja ogromnego tortu, który potem zjedzą wszyscy obecni, oraz loteria fantowa, w której każdy wygrywa, a wartość nagród przewyższa zdecydowanie cenę losu.

Dochód ze sprzedaży biletów (wstęp wynosi 20 zł) oraz z przeprowadzonych podczas wydarzenia licytacji i loterii fantowej wspomoże Fundację w zbiórce środków niezbędnych do przeprowadzenia remontu i stworzenia Bajkowego Pokoju dla Krzysia.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
848 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39