Mońki - Knyszyn. Droga w końcu jest gotowa

2018.12.19 08:39
Po ponad roku odcinek drogi łączącej Mońki z Knyszynem jest gotowy. Nowa nawierzchnia dostosowana jest do standardów unijnych.
Mońki - Knyszyn. Droga w końcu jest gotowa
Fot: GDDKiA

We wrześniu 2017 roku podpisano umowę z firmą Strabag na realizację zadania w systemie "Projektuj i buduj" odnośnie 11-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 65 pomiędzy Mońkami a Knyszynem. Po ponad roku przebudowa została zakończona.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, wykonano nową konstrukcję nawierzchni jezdni, dostosowując ją do standardów unijnych, czyli obciążenia 11,5 tony/oś, przy okazji uzyskując znakomitą równość.

Poza tym przebudowane zostało skrzyżowanie drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 671 w Knyszynie. Wzdłuż całego odcinka powstały zatoki autobusowe, zjazdy, utwardzone pobocza oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe.

W ramach zadania wykonany został również fragment ścieżki rowerowej, której budowa będzie kontynuowana w ramach późniejszej realizacji "przejścia przez Mońki", planowanej już na przyszły rok.

Wartość kontraktu budowlanego wyniosła 14 mln zł.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

964 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39