Morsy weszły do wody. Na termometrach było -10°C [ZDJĘCIA]

2024.01.08 12:53
W Wasilkowie, u zbiegu ul. Dwornej i Kryńskiej, odbyło się w niedzielę (7.01) kolejne wspólne morsowanie. Tym razem, ze względu na siarczysty mróz, wejście do wody wymagało jeszcze większej odwagi niż zwykle.
Morsy weszły do wody. Na termometrach było -10°C [ZDJĘCIA]
Fot: Podlaski Klub Morsów

Członkowie Podlaskiego Klubu Morsów znów zażyli zimnej kąpieli. Ba, lodowatej, gdyż w niedzielę w najcieplejszym punkcie dnia termometry wskazywały -10°C. Mimo potężnego mrozu na wejście do wody zdecydowało się kilkadziesiąt osób i trzeba przyznać, że tylko z nielicznych twarzy można było wyczytać, że kąpiel faktycznie odbywa się w arktycznych warunkach pogodowych.

A po co w ogóle morsy decydują się na takie lodowate atrakcje? Niektórzy robią to z czystej przyjemności, a inni dla zdrowia. Morsowanie stymuluje bowiem pracę układu odpornościowego, pozytywnie wpływa na skórę czy też poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego.

Przypomnijmy, że Podlaski Klub Morsów wspólne wejścia do wody organizuje w okresie zimowym co tydzień. Kąpiele odbywają się w każdą niedzielę o godz. 13.00 w rzece Supraśl przy plaży w Wasilkowie u zbiegu ul. Dwornej i Kryńskiej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1503 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39