Mozart i Beethoven na scenie, czyli kolejny koncert w ramach "Sceny Mistrzów"

2023.11.03 11:58
W ramach Koncertu Kameralnego "Scena Mistrzów" w sali koncertowej wystąpią Włodzimierz Promiński i Joanna Czapińska. W programie znalazły się dzieła Mozarta i Beethovena.
Mozart i Beethoven na scenie, czyli kolejny koncert w ramach "Sceny Mistrzów"
Fot: Materiały prasowe

Kolejny Koncert Kameralny "Scena Mistrzów" odbędzie się we wtorek (7 listopada) w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Filii w Białymstoku.

"Scena Mistrzów"

Najbliższy koncert w ramach "Sceny Mistrzów" będzie stanowił wieńczący punkt I Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Fortepian - historia | doświadczenie | perspektywy", organizowanej pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Makal-Żmuda, profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

W trakcie koncertu artyści wykonywają utwory dwóch wielkich kompozytorów: Wolfganga Amadeusa Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Zostaną zaprezentowane: Sonata B-dur KV 454 Mozarta oraz Sonata A-dur op. 54 "Kreutzerowska".

Włodzimierz Promiński i Joanna Czapińska

Włodzimierz Promiński to prawdziwy mistrz skrzypiec. Jest postacią znaną zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego muzyczna droga rozpoczęła się w Szkole Muzycznej w Opolu, a kontynuował ją na Akademii Muzycznej w Warszawie pod okiem Franciszka Jurysa. Studiował także kameralistykę w renomowanych uczelniach muzycznych w Niemczech. Jego talent i zaangażowanie zaowocowały licznymi nagrodami na międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w tym w Tokio, Monachium i Paryżu. Włodzimierz Promiński jest również liderem Kwartetu Camerata, a na swoim koncie ma liczne nagrania płytowe, które zdobyły prestiżowe nagrody, takie jak "Diapason d'Or" czy nagroda "Fryderyk".

Joanna Czapińska to z kolei pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie studiowała w klasie Wiesławy Ronowskiej. Jej pasja do muzyki kameralnej była widoczna od samego początku kariery artystycznej. Pracowała pod kierunkiem wybitnych pedagogów i artystów, takich jak Tatiana Szebanowa czy Paweł Gililov. Joanna Czapińska ma bogate doświadczenie w akompaniamencie instrumentalistom, szczególnie skrzypkom, wiolonczelistom i altowiolistom, zdobywając liczne wyróżnienia za swoją grę. Jej współpraca z renomowanymi artystami i udział w projektach muzycznych, takich jak Europejskie Centrum Muzyczne Krzysztofa Pendereckiego, wpisują ją w grono cenionych pianistów kameralnych.

Więcej informacji: Koncert Kameralny "Scena Mistrzów"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39