Możecie już szykować łyżwy. Wiemy, kiedy otwarte zostanie lodowisko

2021.09.02 17:05
Po kilku miesiącach przerwy mieszcząca się przy ul. 11 Listopada ślizgawka znów zostanie otwarta. Prace związane z przygotowaniem lodowej tafli rozpoczną się zaraz po gali Białystok Chorten Boxing Show V.
Możecie już szykować łyżwy. Wiemy, kiedy otwarte zostanie lodowisko
Fot: BOSiR

Jesienno-zimowy sezon coraz bliżej

W piątek (3.09) o godz. 19.00, w hali lodowiska należącej do Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbędzie się bokserska gala (więcej: Będzie się działo. W piątek kolejna gala Białystok Chorten Boxing Show), a tuż po niej ruszy przygotowywanie płyty lodowiska z myślą o łyżwiarzach. Proces ten trwa zazwyczaj kilka dni. Na zmrożoną płytę wylewana jest warstwami woda, która zamarzając, tworzy taflę lodu. Zakładając, że wszystko przebiegnie pomyślnie, otwarcie białostockiej ślizgawki nastąpi w przyszły piątek (10.09) o godz. 17.00.

Lodowisko będzie funkcjonowało zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi. Aktualnie to 75% standardowego obłożenia obiektu. Do limitu nie są wliczane osoby, które okażą obsłudze zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19.

Wiosna i lato to był czas remontów

Podczas kilkumiesięcznej przerwy w funkcjonowaniu ślizgawki na terenie obiektu wykonano kilka znaczących remontów. Przede wszystkim zmodernizowano płytę główną, która była mocno wyeksploatowana, miała spękania oraz ubytki. Wykonano na niej nowe warstwy - wyrównującą i wierzchnią. Są one odporne na specyficzne warunki wilgotnościowo-temperaturowe lodowiska, tzn. na wielokrotne zamrażanie i rozmrażanie.

W ostatnich miesiącach hala lodowiska zyskała też wydajne i energooszczędne oświetlenie. Zamontowano nowe oprawy ledowe o intensywnym świetle z okablowaniem zasilającym. Taka zmiana umożliwi rejestrację i transmisję wydarzeń sportowych w wysokiej jakości obrazu.

Kolejne prace przeprowadzono w ogólnodostępnych łazienkach. Wymieniono okładziny ścian i podłóg, jak też zamontowano rastrowy podwieszany sufit. Wstawiono nową stolarkę i wymieniono wszystkie urządzenia sanitarne oraz wyposażenie. Zabudowy kabin WC oraz konstrukcje pod umywalkami wykonano z płyt HPL. Łazienki wyposażono w nowe oświetlenie z energooszczędnymi oprawami typu LED. Pomieszczenia dostosowano również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kabiny łazienek zaopatrzono w stosowne urządzenia sanitarne z poręczami i system sygnalizacji alarmowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1021 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39