Można głosować na rozświetloną stolicę regionu. Kto wygra tym razem?

2017.01.07 11:07
Trwa plebiscyt na najpiękniej rozświetlone miasto każdego z 16 województw w Polsce. W zeszłym roku na Podlasiu zwycięzcą został Bielsk Podlaski. Czy w tym roku tytuł przypadnie stolicy województwa - Białemustokowi?
Można głosować na rozświetloną stolicę regionu. Kto wygra tym razem?
Fot: UM Bielsk Podlaski / Krzysztof Jankowski
Zeszłoroczny zwycięzca z woj. podlaskiego Bielsk Podlaski ponownie walczy o tytuł

Po raz 8. w ramach ogólnopolskiej akcji "Świeć się z Energą" poszukiwana jest "rozświetlona stolica regionu", czyli w naszym przypadku - woj. podlaskiego. Miasta mogą zgłaszać swój udział do 15 stycznia, a dzięki zaangażowaniu ich mieszkańców i sympatyków, mają szansę pomóc potrzebującym. Nagrodą główną w etapie regionalnym plebiscytu jest energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który trafi do wybranej instytucji społecznej. W zeszłym roku na Podlasiu zwyciężył Bielsk Podlaski, pokonując 10 innych miast, m.in. Łapy czy Białystok.

Zwycięzca z każdego regionu będzie następnie rywalizował o tytuł "Świetlnej stolicy Polski" oraz sprzęt AGD dla potrzebujących o wartości 40 tys. zł.

Głosować można codziennie na SwiecSie.pl oraz przez SMS.

Równolegle prowadzony jest też konkurs fotograficzny, w którym udział może wziąć każdy. Wystarczy zgłosić maksymalnie do 8 fotografii w 4 kategoriach: Moje Miasto, Moja Iluminacja, Mój Dom, Moi Bliscy. Najważniejsze to uchwycenie atmosfery, światła i klimatu. Walka o zwycięstwo toczy się w dwóch etapach - w pierwszym nagrodami są m.in. aparaty fotograficzne czy iPad Air, a finalista etapu ogólnopolskiego wygra warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel, fotografką i przewodniczącą jury konkursowego.

Jak zawsze również odbywa się głosowanie "Jaśnie Galeria" na najładniej oświetlone centrum handlowe.

W zeszłym roku w plebiscytach rywalizowało ponad 220 miejscowości i 80 galerii handlowych, do konkursu fotograficznego zostało zgłoszonych prawie 3 tys. zdjęć, a nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł trafiły do ponad 70 placówek społecznych w całej Polsce.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl
1282 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39