Można uprawiać warzywa i kwiaty. Powstanie ogródek przy białostockiej galerii

2016.04.25 15:00
"Nieużytki sztuki" - taką nazwę nosi projekt, który polega na bezpłatnej dzierżawie terenów zielonych, trawników, kawałków ziemi przyległych do publicznych instytucji sztuki, galerii, muzeów. W akcji uczestniczy też białostocka Galeria Arsenał.
Można uprawiać warzywa i kwiaty. Powstanie ogródek przy białostockiej galerii
Fot: materiały Galerii Arsenał

Projekt jest propozycją zaangażowania publiczności w proces interwencji w przestrzeni nie tylko miasta, lecz również sztuki, czego następstwem może być zmiana nastawienia do sztuki współczesnej, zbliżenie do instytucji sztuki, zniesienie bariery między oficjalną instytucją kultury a mieszkańcami.

Koncepcja stworzenia sieci przygaleryjnych ogródków, grządek skierowana jest do szerokiej publiczności, do odbiorców sztuki, do mieszkańców aglomeracji miejskich, w specyficznym okresie letnio-wakacyjnym, zwanym potocznie "sezonem ogórkowym".

Grządki zostaną wydzierżawione przy elektrowni Galerii Arsenał. Osoby chętne do udziału w projekcie powinny zgłaszać swój udział Justynie Kołodko-Bietkał (j.bietkal@galeria-arsenal.pl).

Bezpłatne udostępnienie lub wydzierżawienie specjalnie przygotowanych grządek chętnym do ich uprawiania odbędzie się na mocy specjalnie przygotowanego dokumentu prawnego określającego zasady użytkowania wynajętego terenu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1226 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39