Można zapisać się do Szkoły Przywództwa

2020.02.25 15:11
Ruszają zapisy do drugiej edycji Szkoły Przywództwa "Przewodnicy". Podczas trzyetapowej rekrutacji miedziowa spółka wybierze 30 studentów i absolwentów, którzy wezmą udział w cyklu zajęć przygotowujących do pracy w biznesie, administracji lub organizacjach pozarządowych.
Można zapisać się do Szkoły Przywództwa
Fot: KGHM

Po sukcesie pierwszej, przyszedł czas na drugą edycję

KGHM Polska Miedź, czyli jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie rozpoczął zapisy do drugiej edycji Szkoły Przywództwa "Przewodnicy". Uczestnicy ponownie będą mogli wziąć udział w wykładach i warsztatach z zakresu przywództwa oraz zarządzania strategicznego, gospodarki i podstawowych zjawisk związanych z jej funkcjonowaniem, mechanizmów finansowych przedsiębiorstw, a także analizy i formułowania wniosków oraz komunikacji i wystąpień publicznych.

– "Przewodnicy" okazali się udanym i potrzebnym projektem, który już dzisiaj przynosi konkretne rezultaty – mówi prezes KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński. – Kilkoro spośród uczestników szkoły jest dzisiaj związanych z naszą spółką, przynajmniej kilka następnych osób uważnie obserwujemy i zapewne zaproponujemy im różne formy współpracy w nieodległej przyszłości. Kolejną grupę stanowią też tacy, którzy co prawda nie trafili do KGHM, ale – także dzięki zdobytej podczas zajęć wiedzy i kompetencjom – mogli zdecydowanie podnieść pułap swoich możliwości - dodaje.

Uznani eksperci, profesjonaliści i z Polski, i z USA

Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, tak i teraz zajęcia będą prowadzone przez ekspertów – menedżerów KGHM Polska Miedź S.A. oraz specjalistów z Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Goście z USA znaleźli się nieprzypadkowo wśród wykładowców Szkoły Przywództwa, gdyż KGHM liczy na to, by zaszczepić w młodych ludziach amerykańską wizję oraz typowe amerykańskie optymistyczne podejście do współczesnych wyzwań.

– Dziś, w błyskawicznie zmieniającym się otoczeniu, coraz większe znaczenie zyskują umiejętności dostrzegania i przewidywania związków przyczynowo-skutkowych, rozumienia globalnych trendów ekonomicznych, kulturowych i politycznych oraz krytyczne myślenie. Takiego chłodnego, logicznego myślenia często brakuje współczesnym Polakom. Poprzez takie inicjatywy chcemy to zmienić. To jest nasza kuźnia kadr, z której będą wychodzić młodzi ludzie godni unieść ciężar wyzwań tych naszych turbulentnych czasów – wyjaśnia prezes Chludziński.

W jaki sposób można się zapisać?

Do udziału w Szkole Przywództwa KGHM "Przewodnicy" mogą zgłaszać się studenci lub absolwenci wszystkich uczelni oraz kierunków studiów w wieku od 22 do 29 lat. Analogicznie jak w przypadku poprzedniej edycji, na etapie kwalifikacji będą weryfikowane i punktowane zarówno wiedza i cechy charakterologiczne kandydatów, jak też ich zaangażowanie w szeroko rozumianą działalność społeczną.

Na przysłanie zgłoszeń do udziału zainteresowani mają czas do 2 marca. Po ich ocenie odbędzie się test wiedzy, a następnie ocena przygotowanej przez kandydata prezentacji na zadany temat. Organizowane w ramach Szkoły zajęcia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do końca maja. W tym czasie odbędą się trzy zjazdy trwające od trzech do czterech dni.

Wszystkie dokumenty wraz z regulaminem są dostępne są na stronie KGHM.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1287 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39